Wpis z mikrobloga

@ayy__lmao: Tak z ciekawostek. Obok tego dworca stoi dworzec komunistyczny. Paskudny jest, ale służył przez wiele lat za główny bo ten, który podziwiasz został w trakcie wojny w wyniku działań dywersyjnych zbombardowany.
Działania dywersyjne polegały na tym, że ktoś w trakcie nalotu bombowego w momencie kiedy wszystkie światła w mieście były wyłączone rozświetlił wszystkie światła dworca więc Luftwaffe nie miało większego problemu z celowaniem.

Dworzec po wojnie był remontowany przez 23
haha nie skojarzyłem, że to pomnik


@kotbehemoth: Pomnik Wokulskiego :-)

To tutaj wysiadł Wokulski gdy dowiedział się, że Izabela Łęcka to #p0lka ( ͡° ͜ʖ ͡°) i uratował Stacha przed samobójstwem. Stach leżał tutaj na torach i usiłował popełnić samobójstwo.

Praktycznie co roku po dworcem odgrywana jest Lalka. Obok dworca mieści się też Liceum im. Bolesława Prusa.
@Tomek233: Miejsca jest sporo zarówno na poddaszu jak i w bocznych nawach oraz piwnicach.

Piwnice są w takim stylu jakby starówkowym z cegiełką i resztkami tynku. Bajecznie by było otworzyć tam jakiś fajny PUB.

Coś jak tutaj na zdjęciu.

Dawniej na górze był jakiś klub fitness i szkoła językowa, ale z tego co kojarzę to wszystko stoi teraz puste. Może chodzi o ten remont?

W poczekalni jest też lokal gastronomiczny do
n4ojlj3_42lk - @Tomek233: Miejsca jest sporo zarówno na poddaszu jak i w bocznych naw...

źródło: comment_C4rHseIxTaB9HTLEJW5yO1fdmktf4tjZ.jpg

Pobierz
haha ty mówisz serio? Ja strzeliłem zupełnie z tym Wokulskim. Zobaczyłem gościa w takim kapeluszu to mi się klimat Lalki przypomniał


@kotbehemoth: Całkowicie serio ;-)

Nawet film LALKA był kręcony częściowo w Skierniewicach. Widać dworzec na filmie :-)

A sam dworzec pobudowano dla cara Rosji. Polecam też zobaczyć carski pałac w Skierniewicach. Jest w parku, ale wchodzi się od strony urzędu miasta.
To tutaj wysiadł Wokulski gdy dowiedział się, że Izabela Łęcka to #p0lka ( ͡° ͜ʖ ͡°) i uratował Stacha przed samobójstwem. Stach leżał tutaj na torach i usiłował popełnić samobójstwo.


Oczywiście jakoś usunęło mi fragment o tym, że to Wysocki, którego Wokulski przeniósł do pracy do Skierniewic uratował właśnie tutaj Wokulskiego :P
haha ty mówisz serio? Ja strzeliłem zupełnie z tym Wokulskim. Zobaczyłem gościa w takim kapeluszu to mi się klimat Lalki przypomniał


@kotbehemoth: Nie pamiętasz z Lalki fragmentu

Dotknąłem miłości, dotknąłem śmierci... Tu w Skierniewicach wrócono mnie Życiu. Ach te odwieczne metamorfozy...


Ten właśnie fragment co roku rozgrywany jest pod dworcem tutaj :P
@n4ojlj3_42lk najbardziej niedocenianym "fragmentem" dworca jest jednak wiata. Dworzec był remontowany i przebudowywany od środka, a wiata z roku 1893 została tylko od odnowiona, więc cała konstrukcja żelazno-drewniana stoi w niezmienionym czasie. Kolumny mają śliczne zwieńczenia, ale mało kto to zauważa ¯_(ツ)_/¯