Wpis z mikrobloga

siemka. chcę rozpocząć przygodę z #rolki. Mam do wyboru: decathlonowa opcja za 350zł, https://bladeville.pl/powerslide-imperial-basic-80-2018.html tudzież https://bladeville.pl/in-line/rolki/powerslide-metropolis-80-2015.html . Znajomy polecał seby, ale wątpię, że w cenie do 500zł wyrwę jakieś nówki? Bo używki nie wchodzą w grę - nie mam gdzie przymierzyć. Jakaś dobra duszyczka wskaże różnice między tymi powerslidami czy są to prawie identyczne komponenty? I jeżeli mam rozmiar stopy pomiędzy, to brać mniejsze bo się rozejdą nawet biorąc pod uwagę, że będę mógł chcieć wkładki do środka wepchnąć?
  • 31
@xoxxox: Imperiale to świetna opcja w tej cenie, ale dobrze je przymierzyć przez zakupem, bo jak masz niekompatybilną z nimi nogę potrafią bardzo otrzeć w wielu miejscach. Termoformowanie pomaga w dużej mierze, ale nie zawsze wyeliminuje wszystkie problemy. Moja ocenia opcji jest taka:
1. Imperial
2. Metropolis
3. (długo długo nic)
4. Decathlonowe (pewnie oxelo mf500)

Na nowe Seby w tej kasie masz bardzo nikłe szanse.
@GaiusBaltar: tylko żeby nie pomylić to imperiale w wersji Basic, różnią się szyną chyba od One jak dobrze pamiętam. i tak, miałem na myśli oxelo mf500.

wiadomka, że lepiej przymierzyć, ale w moim mieście poza decathlonem i martes nie ma żadnych sklepów gdzie mogłyby być rolki, tak mi się wydaję. Najwyżej zwrócę jak nie przypasują, cusz () chociaż trzymam kciuki że nie będzie takiego problemu.
@xoxxox: Imperiale niestety są zdradliwe, więc pierwsze przymierzenie nie zawsze Ci pomoże. Przejazd 5km - spoko, 10km - spoko, nagle po 5km odciski, potem 15km - spoko, 20km - odciski, etc... Termoformowałem je dwa razy, i po drugim są w miarę ok - odciski pojawiają się dopiero po 40km.
@xoxxox: a jaki masz rozmiar stopy? Ja miałem ten problem jak mierzyłem Powerslide Imerial Basic, że 41-42 były o wiele za ciasne a znowu 43-44 były za luźne. :( Ideałem byłyby 42-43...Też od paru dni próbuje kupić rolki w podobnej cenie, ale nie ma jeszcze sezonu i mały wybór jest w rozmiarze który mnie interesuje. Chyba trzeba poczekać do wiosny.
@4x80: wiadomo na jakie rolki jeszcze działa ten kod?
@4x80: no bo widzę, że rozmiarówka jest taka sama jak Imperiali Basic, a wyżej opisałem dlaczego niestety taki rozstrzał nie jest dla mnie.
Właśnie o Sebach FRX80 (tych starszych) czytałem wiele dobrego, tutaj już widzę, że usunęli Seba z nazwy i nazywają się FR FRX80. To tak samo dobra rolka?
no bo widzę, że rozmiarówka jest taka sama jak Imperiali Basic, a wyżej opisałem dlaczego niestety taki rozstrzał nie jest dla mnie.


Nie, trinity to prawdziwy rozmiar czyli jak ja mam 46 EU w butach co chodzę to kupuję taki sam PS trinity. Poza tym to najnowsze wzornictwo i konkurencja dla już leciwej Seba. Oczywiście tam jest ten nieszczęsny adapter ale podobno jest to zrobione dobrze. Ja bym je brał zamiast FR2