Wpis z mikrobloga

czy jest tu jakis znawca #peugeot i #motoryzacja ?
zastanawiam się na kupnem peugeota 508 ale nie mogę znaleźć jednoznacznych informacji na temat montowanych tam automatów. Gdzieś się natknąłem na informacje, że były tam również zautomatyzowane przekładnie, które nie wyróżniały się niczym szczególnym.Natknąłem się na info, że pół-automat był dostępny tylko z dieslem 1.6 natomiast w 2.0 był już montowana klasyczna 6cio biegowa przekładnia konstrukcji aisin.

Czy można je jakoś łatwo rozróżnić? W ogłoszeniach widuję egzemplarze, które mają automat, klasyczny hamulec ręczny i diesla 2.0 - może to jest to?
  • 7
@jaroslaw_madry: no wlasnie nie jestem pewien co do tych wersji :) znalazlem jedno ogloszenie gdzie jest skóra, gps, xenon, 2.0 hdi i z tunelu wystaje wajcha od ręcznego stąd mój post z pytaniem o tego pół automata
@rhel: też nie rozumiem co ma ręczny do asb? automaty asin to najbardziej popularna skrzynia , na prnd masz wyszczególnione w jakich rocznikach i wersjach silnikowych jaki automat wkładali, asin ma resurs na około 200-250k i musisz liczyć się z kosztownym remontem, w peżo 508 automat jest lepszym rozwiązaniem bo ręczna skrzynia jest mało precyzyjna i haczy , do tego 2.0 hdi i masz przyzwoity zestaw na 200 k nalotu, jak