Wpis z mikrobloga

Wiele słyszałem i czytałem o tym, że proces adopcyjny jest cholernie trudny, żmudny i wprost rzuca się kłody pod nogi potencjalnym rodzicom. Myślę, że warto byłoby najpierw poruszyć coś w tej sferze.
Wiadomo, że byłoby to wielkim plusem dla dziecka, aby mogło mieć ciepły dom, rodzinę.
Satysfakcjonujący był też pomysł łączenia domu starców z domami dziecka. Fajnie, jakby państwo podziałało w tych kierunkach ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@AgresywnyKardiolog: jestem świadom że da się pogodzić bycie przeciwnym adopcji przez homoseksualistów z libertarianizmem (starczy nie być zwolennikiem działań państwa w tej sprawie) ale moje doświadczenia z wykopkami pozwalają mi sądzić że prawak najchętniej wsadziłby do więzienia dwójkę facetów którzy wbrew prawu adoptowaliby dziecko ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AgresywnyKardiolog: dwóch typów przychodzi do domu dziecka, mówią do dyrektora 'proszę dać mi guwniaka', dyrektor jest człowiekiem z RiGCzem i mówi że spoko, dzień później wredny prawak dzwoni na policję że dzieje się rzecz straszna bo dziecko zamiast nie mieć rodziców ma teraz dwójkę kochających je opiekunów, proszę ich do więzienia wsadzić, tak być nei może
  • Odpowiedz
@prawa_reka_sorosa: to nie trzymanie chomika a wychowanie człowieka, dziecko nie powinno być wychowywane w prymitywnych warunkach bo wyrośnie na frustrata i będzie siało nienawiść do rówieśników którzy wychowali się w warunkach nie urągających godności potomka ludzkiego, czyli bez podwójnego ojca lub podwójnej matki.
Tu nie ma ograniczenia wolności, jest troska o zdrowie psychiczne młodego człowieka.
  • Odpowiedz
1) @prawa_reka_sorosa - libertarianizm też ma w sobie element ograniczania wolności. Ba, on bazuje właśnie na postawieniu grubej linii, gdzie ta wolność się kończy (klasyczny czubek nosa).

2) @buta-pren - powoływanie się na naturę jest dosyć sprzeczne z Twoją opinią.

3) Konserwatywny liberalizm to żart, którego przedmiotem jest wolność człowieka i jego grzeszna natura. Pozwalamy człowiekowi o sobie decydować, bo ostatecznie każdą osobę osądzi Bóg. Gdy przychodzi kwestia obyczajowości, pożądane jest działanie
  • Odpowiedz