Wpis z mikrobloga

  • 9
Ja może mówię w ciągu tego czasu 2-3 minuty. Problem jest z managerem, który do każdego na milion pytań i nie rozumie idei, i nie daje sobie wytłumaczyć.
  • Odpowiedz
pyta o wszystko i chce zrozumieć każdy szczegół


@pan_zerniak: to nie jest rola managera i nie ten event - daily jest dla zespołu developerskiego (nawet nie dla Product Ownera który nie musi na nim być)

Macie Scrum Mastera, bo tego waszego managera ktoś powinien ustawić - no chyba, że programuje razem z Wami (nie mam na myśli, przychodzenia i programowania przez ramię)
  • Odpowiedz
@pan_zerniak:

Ile trwa wasz standup meeting? Mój trwa 30-60 min

Oczywiście wg Scrum Guide nie powinien przekraczać 15 minut: https://www.scrumguides.org/scrum-guide.html#events-daily
Jeśli nie macie na pokładzie Scrum Mastera który powinien o to walczyć, to możesz podrzucić linka członkom zespołu i owemu managerowi.

Bardziej jednak niepokoi mnie to:

mój manager jest niereformowalny

bo to sugeruje że z żadnym agilem nie ma tam do czynienia - istotą zwinności jest stopniowe doskonalenie procesu, czyli jakieś
ppawel - @pan_zerniak: 
 Ile trwa wasz standup meeting? Mój trwa 30-60 min
Oczywiści...

źródło: comment_w55s1Ec4m8HZ9Qv4s9z9w6LsGpoDjTuF.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 8
@ppawel

brak respektowania autonomii członków zespołu, ciągłe modyfikacje wymagań albo zakresów sprintów, ignorowanie feedbacku albo całego retro..


SKAD WIEDZIAŁEŚ?
  • Odpowiedz
@pan_zerniak: U mnie tak około 20 minut, bo też się rozgadujemy a nie ma stałego scrum mastera który by pilnował :D

Po za tym to jest właśnie obraz scruma w większości firm i później ludzie chodzą i narzekają że scrum #!$%@? bo daily 60 minut i codzienne spotkania po 2-3h a jakby przeanalizowali to by wiedzieli że to coś nie ma nic ze srumem wspólnego.
  • Odpowiedz