Wpis z mikrobloga

#wiedzmin3 #steam #gog

Witam Mirki i Mirabelki.
Jestem dumnym posiadaczem Wiedzmina 3 na platformie GOG, jednak wolalbym miec ta gre oficjalnie na Steamie
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widzialem, ze jest dostepna wersja GOTY na Steamie w kwocie 14,99eur i bylbym sklonny nawet zakupic owa gre po raz drugi, ale tylko w momencie, jezeli moje save z wersji GOG beda dzialac(tam rowniez mam wersje GOTY).

Czy orientuje sie ktos, czy w momencie jak zakupie na Steamie bede miec stare save?

Dzieki za pomoc, odwdziecze sie plusikiem i wypije za wasze zdrowie w karczmie grajac w Gwinta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
@juan_mata10 pewnie będziesz mógł zapisać save z goga i wrzucić jak już pobierzesz na steam, bo z tego co wiem to gog nie zapisuje w chmurze ale jak gdzie i kiedy to nie wiem. A czemu nie możesz grać na gogu? Z tego co wiem to nie ma różnicy między gra na steamie a na gogu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
bo z tego co wiem to gog nie zapisuje w chmurze


To masz nieaktualne informacje, na 100% jest możliwość zapisywania w chmurze, oczywiście pliki są też zapisywane lokalnie



A czemu nie możesz grać na gogu? Z tego co wiem to nie ma różnicy między gra na steamie a na gogu


Jakbym miał obstawiać to chodzi o osiągnięcia Steam, i tak w zasadzie to nie wiem po co te save'y bo dla osiągnięć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@juan_mata10: wszystko zmierza w takim kierunku że w pirackiej zatoce jeszcze otworzą się knajpy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Konkurencja jest dobra dla klienta jeżeli faktycznie istnieje, a tu mamy tak: Gra x dostępna wyłącznie na Steam, gra y dostępna wyłącznie na GOG, gra z dostępna wyłącznie na Epic store. Jest jeszcze Uplay,
Milion aplikacji do obslugi roznych gier jednak boli


@juan_mata10: Na gogu nie potrzebujesz żadnej aplikacji. Możesz ją śmiało usunąć.

A samą grę możesz już teraz dodać do biblioteki na steamie -> gry ->"dodaj grę spoza steam do mojej biblioteki". Oczywiście wersja z GOGa będzie działać też bez tego. ;)
@shakerrti1: @juan_mata10: gog zapisuje też w chmurze w możesz ściągnąć backup, ale masz te pliki też na dysku.

Możesz przerzucić pewnie je fizycznie, ale lepiej spytaj supportu cd projekt.

Tak jak kolega wyżej napisał, nie musisz używać gog Galaxy i możesz nawet odpalac wiedźmina z exeka czy przez steam (bez achievementow i game time trackingu).

Z ciekawości - co konkretnie powoduje że nie chcesz mieć wielu aplikacji do gier?