Wpis z mikrobloga

Super nowość od Arduino - oficjalna chmura, która daje całkiem ciekawe możliwości. Od łatwego pisania i wgrywania programów, przez tworzenie dashboardów, aż po obsługę HTTP REST API, MQTT, Javascript oraz Websocketów.
Szczegóły i krótka prezentacja ( ) Arduino IoT Cloud – ruszyły testy nowej, darmowej chmury!

PS tak, chmura jest darmowa ( ͡º ͜ʖ͡º)

#forbot #arduino #iot #programowanie #elektronika #technologia
Forbot - Super nowość od Arduino - oficjalna chmura, która daje całkiem ciekawe możli...

źródło: comment_fHq6Mls7rsafcgL5Y0lURdrrH16mFnd0.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Forbot: przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwie danych które potrafią być newralgiczne dla bezpieczeństwa domu czy samych domowników. Nie wspominając oczywiście o tym że provider takiej usługi może dane sprzedać lub po prostu w pewnym momencie usługę zamknąć.
  • Odpowiedz
@juzjuzjuz: rozumiem Cie, ale chyba przyznasz, że nie w każdym zastosowaniu trzeba od razu stawiać własną chmurę. Takie rozwiązanie ma pozwolić każdemu na zabawy z IoT. Po drugie, akurat coś tam zabezpieczyli - są sprzętowe układy kryptograficzne w płytkach (lepsze to niż nic).

@Forbot: podjarałem się, podłączyłem NodeMCU a tutaj tylko MKR? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@IceGoral: o nie, firma zrobiła darmowa chmurę i udostępniła
  • Odpowiedz
@Forbot: chmurę może nie ale bazę danych z newralgicznymi logami już tak. Same układy kryptograficzne wspierają poza sprzętowym wsparciem dla pewnych algorytmów szyfrujących używanych podczas komunikacji z chmurą coś jeszcze? Używają jakiś tokenów sprzętowych? : >
  • Odpowiedz
Same układy kryptograficzne wspierają poza sprzętowym wsparciem dla pewnych algorytmów szyfrujących używanych podczas komunikacji z chmurą coś jeszcze? Używają jakiś tokenów sprzętowych? : >


@juzjuzjuz: na razie wiadomo, że każda płytka ma układ ECC508, który pozwala na jednoznaczną identyfikację każdego modułu. Do tego uwierzytelnianie bazuje na X.509. Jeszcze za wcześniej, aby podawać szczegóły co do samej komunikacji.
  • Odpowiedz