Wpis z mikrobloga

@Grothar: raczej chodzi o to, że rzeka ciągle płynie. Więc cały czas się zmienia i jak wchodzisz do niej drugi raz to już jest inna, bo tamta woda odpłynęła. Odnośnie ludzi to właśnie można tego przysłowia użyć gdy ktoś się spotyka ze swoim ex. Ale w pozytywnym sensie, że to już jest inna osoba, bo minął czas i każdy się trochę zmienia ciągle. Ale ludzie tego nie rozumieją i używają
  • Odpowiedz
@korpoRator: gdy ptaki ćwierkają ludzie głosują na PiS. Nie ma tutaj żadnego związku przyczynowo skutkowego. Byłem i szczęśliwy i nieszczęśliwy zarówno kiedy miałem pieniądze jak i kiedy ich nie miałem. Jeżeli jest jakaś przyczynowość pomiędzy tymi stanami to prędzej w druga stronę. To dobre życie, czerpanie przyjemności z tego co się robi i robienie tego dobrze daje i szczęście i pieniądze.
  • Odpowiedz
"co cię nie zabije to cię wzmocni'' jest obiektywnie nieprawdziwe ale w pewnym sensie motywujące i podnoszące na duchu, a jeśli coś działa to nie jest głupie. Można się nie zgodzić ale tak to widzę
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: Czyli u Ciebie to również subiektywna ocena i wynika z niej, że każdy ma inaczej. Nigdy nie byłem szcześliwy nie mając pieniędzy. Pieniądze pomagają czerpać przyjemność z życia, czerpać przyjemność z czynności, które mogą być poza zasięgiem jeśli tych pieniędzy nie masz.
Mam super pracę, wizję rozwoju, dziewczynę, zdrowie i jestem zadowolony w chwili obecnej. Ale szczęśliwy byłbym gdybym miał pewność, że nigdy nie braknie mi hajsów, żeby to
  • Odpowiedz
@korpoRator: To ze ktoś dostał po mleku sraczki nie znaczy ze mleko powoduje sraczkę. To ze ktoś jest szczęśliwy mając pieniądze nie znaczy ze to właśnie te pieniądze dały mu szczęście. Nawet na Twoim przykładzie, co z tego ze pieniądze dałyby Ci komfort psychiczny ze nie stracisz tego co masz jeżeli byś tego nie miał. Wiec to nie pieniądze są tutaj środkiem do celu. Zreszta widzę ze mamy zupełnie odmienny
  • Odpowiedz