Wpis z mikrobloga

Co jest, kierwa. Tungsramy 120 H7 spaliły mi się po dwóch i pół miesiącu... Sprzedawca wysyła jakieś pismo, że żarówek się nie reklamuje i tyle z nim kontakru xD
Co robić? Te światełka fajnie świecą, no ale psują się jak psu dupa. Ostatnio 90% wytrzymały mi 5.5 miesiąca, po czym w odstepstwie paru dni obydwie się spaliły (pękły zwoje)...

#motoryzacja
#allegro
#tungsram
  • 12
@Vister81: no niestety żarówek nie zareklamujesz, nic z tym nie zrobisz... sam zastanawiam się nad ich kupnem ale opinie są rózne.
powiedz mi - odpalałeś auto na włączonych żarówkach może? ponoć to im może szkodzić..
@NagiMiecz oprócz sprawdzenia czy działają - nie.
Elektrykę mam wzorową.

Czas chyba kupić zwykle H7, bo jednak 40zl/kpl a 6zl/kpl to spora różnica przy wymianie co ~6 miesięcy.
@Vister81: mam złe doświadczenia z najtańszymi żarówkami aka 6zł/kpl - mają bardzo rozproszone światło, jedne nawet mi waliły po koronach drzew mimo dobrze ustawionych reflektorów..
ogólnie boli mnie to właśnie, że na drogach widać wysyp najtańszych żarówek w samochodach, które nocą je*ią po oczach aż strach jeździć, co 3 auto ma tę przypadłość..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vister81: chyba największy wpływ na trwałość (a często nikt nie zwraca uwagi na to) ma to jak żarówki były transportowane, kup w sklepie stacjonarnym będzie mniejsza szansa, że ktoś poniewierał paczki
@Vister81: @Arek817: Żeby dać więcej światła to trzeba dać więcej mocy. UE zabroniła tradycyjnych żarówek mijania z mocą powyżej 55W. Nie można dodać zwojów żarnika... Ale można go skrócić. Więc robią żarówki nie na napięcie panujące w instalacji ale na mniejsze (11,1V). Żarnik ma wyższą temperaturę i daje więcej światła. Niestety krócej pracuje.