Wpis z mikrobloga

Czołem mirki orientuje się ktoś teraz jak wyglada sprawa bezpieczeństwa w neapolu? Można chodzić wieczorami po centrum czy nie za bardzo? Mam lot dosyć późno 22-23 i zastanawiam się czy nie lepiej wziąć taksówkę z placu Garibaldi niż iść na nogach te 10 minut. I ile mniej więcej warto zabrać euro na 4 dni życia tam?
#wlochy #neapol
  • 5
  • Odpowiedz
@MagicznyMateusz: centrum i droga na lotnisko jest spoko tyle ze trochę pod górę, o bezpieczeństwo bym się nie martwił. Ja szedłem z różowym co prawda w lecie w ciągu dnia i trochę się z nas lało po całej drodze, ale klimat dookoła całkiem fajny.
  • Odpowiedz
@MagicznyMateusz byłem w zeszłym roku i lazialem w godzinach 23-1 po Neapolu głównie w centrum ale także trochę poza. Jest bardzo dużo imigrantów na. Spiacych na ulicy, ale według mnie są oni raczej niegrozni. Oczywiście polecam nie nosić złota na widoku, ani świecić iphonem. A gdzie masz miejscówkę?
  • Odpowiedz
@MagicznyMateusz: Można, ale portfel i telefon schowane głęboko w plecaku. Biżuteria, sprzęt elektroniczny takze. Plecak na oku, możesz założyc na brzuch,nie plecy. Południe jest tanie.100€ starczy spokoooojnie na pamiątki i jedzenie. :)
  • Odpowiedz