Wpis z mikrobloga

@karer @krzysztof-es-545 Nie zapomnij dodać, że inwestowanie po Niemiecku oznacza budowanie fabryk samochodów a inwestowanie po Polsku oznacza budowanie biedronek. Ja nie mówię, że gówno zrobimy tylko, że gówno zrobiliśmy i zacząć to trzeba od pracowania a nie od żebrania
  • Odpowiedz
Polacy natomiast nic nie dostali prawda? Od unii ani od nikogo.


@Cauchemar7: dokladnie. Polacy nic nie dostali od unii ani od nikogo zeby odbudowac sie po wojnie.
  • Odpowiedz
Bzzzz. Błąd. Komuniści odbudowali. Już kiedyś pisałem o sytuacji mieszkaniowej w Polsce po wojnie.


@krzysztof-es-545: ktorzy dokladnie komunisci? Moj dziadek byl komunista wedlug ciebie?

Bzzzz. Błąd. 1) Inwestorzy sami się sprowadzili, bo koszty są tu po prostu niższe niż w Europie
  • Odpowiedz
Ja nie mówię, że gówno zrobimy tylko, że gówno zrobiliśmy i zacząć to trzeba od pracowania a nie od żebrania


@Cauchemar7: to jakim #!$%@? cudem polacy sa jednym z najbardziej pracowitych narodow w europie? Co ty za glupoty gadasz?
  • Odpowiedz
@karer A ja nie mówie o Polakach po wojnie bo po wojnie to mieliśmy wymówkę komunizm. Zarabia się nie ciężką pracą tylko inteligentną to jeden a dwa, że te dane to chyba z 1990 bo każdy kto ciężko pracował wyemigrował bo Janusze biznesu nie chciały im płacić za tą pracę. A jak mnie masz za lewaka to się mylisz bo jestem nacjonalistą. Nacjonalistą, nie pisowcem który chce tylko nakraść od kogokolwiek
  • Odpowiedz
to jakim #!$%@? cudem polacy sa jednym z najbardziej pracowitych narodow w europie? Co ty za glupoty gadasz?


@karer: Na jakiej podstawie to stwierdzasz?
Bo ja stwierdzam na podstawie raportu z 2017 roku, gdzie porównano 35 największych gospodarek świata pod względem efektywności pracy.
Znaleźliśmy się tam na 33 miejscu. 33/35.
5,08 funta PKB wypracowywanego przez jednego zatrudnionego w
  • Odpowiedz
A jak mnie masz za lewaka to się mylisz bo jestem nacjonalistą.


@Cauchemar7: tez jestem nacjonalista ale co z tego? Po drugie to widzisz tylko tych co wyemigrowali a ja mowie o tych co zostali i odbudowali polske.

Na jakiej podstawie to stwierdzasz?

Bo ja stwierdzam na podstawie raportu z 2017 roku, gdzie porównano 35 największych gospodarek świata pod względem
  • Odpowiedz
@krzysztof-es-545: ktorzy dokladnie komunisci? Moj dziadek byl komunista wedlug ciebie?

Gomułka, Gierek, Bierut...

@krzysztof-es-545: wlasnie na tym polega sprowadzanie inwestorow. Czyli umozliwiasz im inwestowanie w kraju.

Czyli jeżeli dzisiaj ustawimy płacę maksymalną na poziomie 2zł/h to będziemy zajebiści, bo wszyscy będą walili do nas
  • Odpowiedz
pracowitosc to nie to samo co efektywnosc. Nie mieszaj tych 2 rzeczy. Nie pisalem o efektywnosci.


@karer: Czyli wolisz mieć pracownika, który będzie łaził przez 20 godzin i nic nie zrobi niż takiego, który wzorowo wykona swoje zadania w godzinę?
  • Odpowiedz
Nie. Po prostu niesamowicie mnie bawi to, że Polak potrafi tylko wyciągać rękę i krzyczeć "Dej! Dej! Dej! Należy się! Dej!". Niedługo minie 100 lat od końca II wojny. Sto pieprzonych lat podczas których Polaki co zrobili? Gówno. Tak, jak w gównie się babrali tak dalej by to robili gdyby najpierw nie Komuniści a później fundusze z UE.


@krzysztof-es-545:
Jak to mówił Korwin - ty masz gwóźdź wbity w mózg
  • Odpowiedz
Gomułka, Gierek, Bierut...


@krzysztof-es-545: i to wedlug ciebie oni odbudowali warszawe? Uuuu niezla krzepe mieli xD

Nie wiem jak to obliczyłeś, ale...

Przyjmijmy średnio w latach 2004 - 2018 500mld
  • Odpowiedz
@krzysztof-es-545: To Niemcy mieli w latach 20 i 30 komunizm? No chyba jednak nie. I nie zapominaj ojkofobie, że Polska w 1918 r. powstała od zera. Niemcy zaś od wojen napoleońskich do 1945 r. nie były w ogóle okupowane i jedynie straciły nie-niemieckie tereny po IWŚ. Zaś wracając do lat 30, to naziści dźwignęli Niemcy po wielkim kryzysie, ale kosztem drastycznego zadłużenia kraju i musieli iść na wojnę grabić, aby
  • Odpowiedz