Wpis z mikrobloga

Mirki, prośba o poradę w kwestii #monitory Co byście polecali?
Zastosowanie: Użytkowanie codzienne (internety, filmy) dla początkującego w obróbce graficznej. Dlatego nie oczekuję jakiegoś super profesjonalnego sprzętu, ale z drugiej strony nie chcę także czegoś co w ogóle się nie nadaje do projektowania.
W gierki gram sporadycznie, więc czas reakcji i częstotliwość odświeżania nie mają dużego znaczenia.

Mając na względzie powyższe, ograniczyłem poszukiwania do matryc IPS i VA. Co do rozmiarów to myślałem nad czymś dużym 32", 43" i rozdzielczość 4K. Może niepotrzebnie? Może 2K wystarczy, przy RTX2060?

Przedział cenowy: ok. 2000 zł

Na oku mam te 2 modele:
1. iiyama ProLite X3272UHS-B1 - VA - 32" - 4K - 1799zł
Pomimo matrycy VA ma niby dobre odwzorowanie kolorów. Polecają go tutaj: https://www.pcworld.pl/porada/Jak-kupowac-monitor-dla-grafika-Najlepsze-monitory-dla-grafika-2018,410570.html
2. LG 43UD79-B - IPS - 43" - 4K - 2499zł (ale na Alledrogo można znaleźć jakieś powystawowe poniżej 2 tys.)
Dosyć popularny monitor w różnych sklepach. Z jednej strony niska cena za monitor takich rozmiarów kusi, z drugiej budzi wątpliwości co do jego jakości (może niepotrzebnie).

Który wybór rozsądniejszy? Może macie inne propozycje monitorów? Dzięki za pomoc.
#pytanie #pcmasterrace #komputery

Co wybrać?

  • iiyama ProLite X3272UHS-B1 61.5% (8)
  • LG 43UD79-B 23.1% (3)
  • Inny 15.4% (2)

Oddanych głosów: 13

  • 2
@Donica: polecam LG 32UD59-B, udało mi się go ostatnio wyrwać za 1399 z moreli, obecnie pracuje w parze z 1070 + gsync. Gry które ogrywam na nim to Forza Horizon 4 w 4k, AC Odyssey w 1440p, oraz Wiesiek 3 też 1440p. W rozdzielczości 4k ciężko będzie utrzymać ci satysfakcjonujący fps, natomiast jeżeli zejdziesz z rozdziałki to otrzymujesz dobre klatki dodatkowo płynny obraz od 40 do 60 klatek działa Freesync, dodatkowo