Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie ludzie, jacy ograniczeni jesteście i nie rozumiecie najprostszych kwestii. Wszystko trzeba wam łaptologicznie tłumaczyć i podawać na tacy?

@Bitbay liże dupę KNF i daje im na tacy wszystko czego zapragną. Wszystkie giełdy z fiatami muszą być grzeczne i współpracować bo inaczej lipa. Jedynie Bitfinexowi jeszcze udaje się unikać współpracy mając nadal USD, ale mają z tym coraz większe problemy. Bitfinex jest z HongKongu, gdzie jest jedno z najmniej restrykcyjnych przepisów gospodarczych na świecie.

To takie trudne do ogarnięcia?

- Giełda z fiatem musi współpracować z regulatorem bo nie ma wyjścia (zwłaszcza te z USA).

- Giełda bez fiata (kont bankowych) może być uruchomiona na serwerach w Ugandzie i nikt jej nic nie zrobi, najwyżej przeniesie się do serwerowni z Nigerii. Ostatecznie może być zdecentralizowana i tyle.

DO DEPOZYTÓW W FIATACH POTRZEBA KONT BANKOWYCH. KAŻDA GIEŁDA Z FIATEM WSPÓŁPRACUJE Z REGULATOREM I DAJE MU WSZYSTKO CZEGO ZAPRAGNIE NA WASZ TEMAT.

Binance bez fiata może robić sobie co chce. Dlaczego zamiast dodawać fiata do swojej giełdy uruchamia osobne giełdy z fiatem Binance Jersey, gdzie płynność gówniana, mały vol, mało krypto? Bo klasyczne Binance pozostaje poza kontrolą i leci na tetherze.

Najwięksi lizodupcy to np. Coinbase, ShapeShift. Pełno przypadków że ludzie mieli wjazdy SWAT o 6 rano bo wpłacili BTC które kupili od kogoś a te pochodzimy zpodejrzanych źródeł, lub były mixowane. Znaszego podwórka Bitbay.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Taka giełda może dać regulatorowi macierzysty klucz publiczny YPUB i mają wgląd we wszystkie adresy dla danej giełdy, nawet te które są dopiero generowane i transakcje na nich. Korzystają z usług analiz blockchaina. Jedynie leci pytanie do giełdy dla kogo dany adres należy i dostają odpowiedź priorytetowo.

DZBANY! KORZYSTAJAC Z USŁUGI STRONY TRZECIEJ KTÓRA MA STYK Z BANKOWOŚCIĄ PODLEGACIE IDENTYCZNEMU NADZOROWI JAK W ZWYKŁYM BANKU.

Dziwicie się że są blokady środków przez BitBay? To nie ich widzimisię ani decyzja a ciemni foliarze pieprzą o niewypłacalności giełdy bo ta zablokowała jedną malutką wypłatę na 150tys. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#!$%@? mnie po prostu.

WPŁACAJĄC BTC NA GIEŁDĘ Z FIATEM PRZESTAJE TO MIEĆ COKOLWIEK WSPÓLNEGO Z KRYPTO I JESTEŚCIE NA ŚWIECZNIKU.

Jak już wspomniałem, takim wyjątkiem jest Bitfinex, który nie chce być pod kontrolą bigbrotchera USA i nadal chce utrzymać tether w użytku na którym opiera się 80% handlu krypto i większość giełd a idioci kekują i się śmieją że ci latają z kontami po bankach Panamskich albo że Skierniewic.

#bitcoin #kryptowaluty
źródło: comment_4X3JD3bkk58wRXfdy0eSL5b4pmaP0nJ5.jpg
  • 25
@Drakii: bo żeby mieć pokrycie musiałby współpracować z bankami ? żeby ludzie mu mogli wpłacać te miliardy dolarów? śmiali się już z tego że gdyby bitfinex rzeczywiście przeniósł taką ilość kasy do jakieś panamy czy innego zadupia, to by to się musiało odbić w agregatach m1 czy m0 publikowanych przez banki centralne kraju a się nie odbiło...
o ile sobie przypominam kiedyś używałeś argumentu że bitfinex jest legit, bo audyt zrobił jakiś były szef FBI czy innego NSA xD


@atari_XE: No jest legit. Wytłumacz mi skąd mili pieniądze na wykupienie tetherów które spalili? Idealnie to się pokrywa że zbieraniem ich depozytów.

https://www.wykop.pl/wpis/36865231/i-znow-zaczyna-sie-zalosne-jeczenie-o-pompowanie-k/

Taki ciemny jesteś? Tether jest poza kontrolą USA. To sposób na ominiecie nadzoru przy handlu za pomocą USD. Chcesz kontrolowanego stablecoina USD? Masz ich pełno na
@cyborgkombat: DAI jest skomplikowane,samo DAI ma swoją cenę, w środku siedzi ETH ze swoją ceną i jeszcze powiązane do czegoś zewnętrzego, i weż przewidź tego cenę...
to nie dla mnie aż taki dobry nie jestem, ale nie powiem jak o tym przeczytałem kiedyś to poczułem motyle w brzuchu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@atari_XE: te CDP są super sprawą, potem jest jeszcze compound.finance czyli praktycznie lokata na ethereum, pożyczasz DAI i dostajesz kilka procent rocznie (w zależności od zapotrzebowania). Czytałem jeszcze o short token bazującym na DAI - pozycja short na Ethereum w tokenie.
@cyborgkombat: jak czemu, CDP to pozycja długa, generujesz DAI które musi być zabezpieczone 150% wartością w ETH, jeżeli wartość eth spada masz dwa wyścia
1. nie robisz nic i twoje CDP jest likwidowane a ty płacisz 13% kary
2. uzupełniasz wkład

a jeżeli eth rośnie jesteś do przodu, bo możesz pomiejszać wkład a ciągle masz tyle dai ile wygenrowałeś za pomocą pierwotnego zabezpieczenia, dai możesz sprzedać dokupić eth wygenerować więcej dai