Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo, a konkretnie #uprawnienia i #projektowanie - nie mogę się dodzwonić do Mazowieckiej OKK, więc może ktoś, kto przez to przechodził mi tutaj odpowie - jeśli idzie o dokumentację praktyki projektowej:
projekty, które nie dostały jeszcze pozwolenia na budowę (bo zostały wykonane niedawno), albo zostały wycofane, lub nie złożone przez inwestora - domyślam się, że mogę wpisać takie projekty w praktyce? Pisać coś w zestawieniu, jaki jest status wniosku?

No i drugie pytanie - kojarzę, że przy poprzedniej sesji ktoś rzucił linkiem do darmowego programu do nauki do uprawnień, ma ktoś może ten link?
  • 14
  • Odpowiedz
@aksal89 wpisuj wszystko, w mazowieckiej nikt tego nie sprawdza. Jedyne do czego się czepiają to zbyt ogólne zbiorcze zestawienie praktyk. Każą uzupełnić i tyle. Nie ma tam rubryki o statusie wniosku, więc nic takiego nie wpisuj. Żaden przepis nie mówi o tym, że projekty mają być złożone do urzędu.

Bezpłatne programy są słabe. Zainwestuj 100zł w program ze strony uprawnieniabudowlane.pl i na pisemny to wystarczy.
  • Odpowiedz
@Can_I_help_you: no ale jest numer pozwolenia na budowę i zastanawiam się, czy wpisać coś w deseń "wniosek wycofany przez inwestora", czy zostawić puste? Obawiam się, że w drugiej opcji właśnie będą chcieli jakiegoś uzupełnienia.

A tego programu używałem przy uprawnieniach wykonawczych i sobie chwaliłem, ale tym razem chciałem przycebulić, skoro mam tylko odświeżyć wiedzę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@aksal89 też zdawałem 2 razy w odstępie 2 lat i z tym odświeżeniem wiedzy to tak jest, że nie pamiętałem 80% ( ͡º ͜ʖ͡º)

Faktycznie ten numer jest, ja ostatnio składałem zaświadczenie z praktyki za granicą i tam nie było. Wpisz tak jak napisałeś. Projekt nie musi być złożony do urzędu, nie Twoja wina, że inwestor się rozmyślił.
  • Odpowiedz
@Can_I_help_you: 2017, więc też już przez to przechodziłem, debilizm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moje ulubione były te budowle morskie, gdzie za cholerę nie wiedziałem o czym czytam nawet ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@aksal89 pierwszym razem czytałem wszystkie ustawy. Za drugim tylko prawo budowlane, warunki techniczne i rozporządzenia bhp. Reszta z programu. Napisałem test w 15 minut i wyszedłem. Koleś z komisji myślał, że idę zadać jakieś pytanie a nie oddać arkusz ( ͡º ͜ʖ͡º).
Ustny na projektowe jest kapkę trudniejszy moim zdaniem, ale oczywiście wszystko zależy od wylosowanych pytań.
  • Odpowiedz
@Can_I_help_you: Ja podchodziłem i w maju i w listopadzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w maju akurat egzamin zbiegł mi się ze zmianą roboty i nie miałem czasu się przygotować (a właściwie podszedłem do tego z typowo polskim "jakoś to będzie" i okazało się, że jednak było #!$%@?). A ta sytuacja coś mi świta, nawet chyba przeszło mi przez myśl, że komuś tutaj pytania nie podeszły (
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@megszy jeszcze nie oddawałem zestawienia, ale byłem skonsultować w biurze terenowym i babeczka powiedziała, że może być ( ͡º ͜ʖ͡º) opisałem dość ogólnie - co opracowywałem w danym projekcie (opis, rysunki itp) i jakie elementy były opracowywane dla danego projektu (stropy, fundamenty, czy np konstrukcja dachu).
  • Odpowiedz
@aksal89: Dzięki za odp :) Ja właśnie złożyłem papiery i cofnęli mnie do uzupełnienia za zbyt ogólne hasła :( a miało nie być relacjonowania jak w zlikwidowanej książce praktyk
  • Odpowiedz