Wpis z mikrobloga

A propos ostatnich popularnych gównoburz na Wykopie odnośnie BitBaya czy mBanku - instrukcja:

1. Bądź oszustem i okradaj ludzi.
2. Środki trzymaj na giełdzie BTC i korzystaj z banku.
3. Bank / giełda blokują konto i kradną Ci pieniądze które tak pracowicie ukradłeś.
5. Zrób gównoburzę na Wykopie.
6. Wszyscy wykopują bo nikt nie lubi giełd i mBanku.
7. Profit.
8. Nie było pkt 4 tak jako jak nie było RiGCzu u wykopujących.
  • 38
@Duze_piwo: @LongWayHome: chyba tutaj chodzi o ten wpis na głównej
Mi też jakoś ta historia śmierdzi na kilometr. Bank "tak se" blokuje konto. Od lat mam konto w mBank właśnie i nigdy nie miałem jakiejś krzywej jazdy tego pokroju. Racej zdrowy umysłowo konsultant nie powie "ma pan bana bo jest pan podejrzany w sprawie o oszustwo".
Serio, banki lubią procedury i nic z dupy nie robią. Czasem zdarza im się
@Duze_piwo: @LongWayHome: chyba tutaj chodzi o ten wpis na głównej

Mi też jakoś ta historia śmierdzi na kilometr. Bank "tak se" blokuje konto. Od lat mam konto w mBank właśnie i nigdy nie miałem jakiejś krzywej jazdy tego pokroju. Racej zdrowy umysłowo konsultant nie powie "ma pan bana bo jest pan podejrzany w sprawie o oszustwo".
Serio, banki lubią procedury i nic z dupy nie robią. Czasem zdarza im się
@Variv: tak, juz widze jak przy pierwszej wizycie w banku by mu powiedzieli "uuu oOOooO ma pan prokuratora na koncie, prosze #!$%@? na madagaskar poki jeszcze pana nie aresztowali"


@JestemKaspi Gdyby prokurator zablokował konto to nic nie mógłby z tym kontem zrobić. A już na pewno nie wypłacić kasy o zamknąć konta.
@Variv: Moze po prostu to byla weryfikacja przy podejrzeniach o przekrety, tego tez Ci bank nie powie bo pierwsze co bys zaczal robic to ratowac dupe a tak to kupuja czas mowiac, ze musisz jakies dokumenty pokazac ze wgzledow bezpieczenstwa i czekac na zdjecie blokad
@ZaufanaTrzeciaStrona: a propos tego BitBaya,ty wiesz że problemem nie było to że pieniądze zostały zablokowane, tylko to że administracja miała w dupie klienta przez 2 miesiące, nie przekazała zupełnie żadnych informacji i dopiero znalezisko na głównej pomogło ?
@ZaufanaTrzeciaStrona No to wiecie trochę słabo. Bo oszustwo to poważna rzecz. I tak sobie beztrosko słowa rzucacie a jak ktoś chce więcej to odpowiedź na zasadzie "wiemy ale nie powiemy". Niby w domyśle sugerujecie łatwowierność użytkowników wykopu, że wierzą użytkownikom - ale z drugiej strony czy jeśli uwierzymy w wasze "wiemy ale nie powiem" to też nie będziemy łatwowierni?
@Variv: Chętnie wskazywalibyśmy oszustów z imienia i nazwiska oraz zdjęcia, ale szanujemy przepisy i tego nie robimy dopóki nie możemy. Z drugiej strony mamy siedzieć i czekać aż za 7 lat skończy się proces w trzeciej instancji i będzie można wtedy zawołać pulsujących i powiedzieć im że np. Adrian Z. został prawomocnie skazany? Słaby pomysł bo kogo to będzie obchodziło za 7 lat. Skoro oszust może rzucać oszczerstwa na bank czy
@ZaufanaTrzeciaStrona Tzn. Tam w tym wpisie nie ma oszczerstw z tego co widziałem (choć wszystkich komentarzy nie czytałem). Zablokowanie środków to fakt. Tak jak długi czas trwania wyjaśniania spraw do też fakt.