Wpis z mikrobloga

Normalnie, możesz. Dla formalności możesz jeszcze zostawić wypowiedzenie podpisane przez dowolnego pracownika zmiany, aczkolwiek nie jest to potrzebne.
  • Odpowiedz
@Zakopczak: jeżeli w warunkach umowy wpisany jest okres wypowiedzenia zlecenia to zleceniodawca może go pociągnąć do odpowiedzialności, wypowiedzenie na zleceniu nie działa jak na uop co nie oznacza że w ogóle go nie ma.
  • Odpowiedz
@Tomcio_W:

Aktualnie od wynagrodzenia wypłacanego z tytułu umowy zlecenie, składki ZUS potrącane są w różny sposób, w zależności od tego czy i jakie inne tytuły do ubezpieczeń posiada zleceniobiorca.

> Wszystkie sytuacje szczegółowo opisane są na stronie ZUS w poradniku pt. „Ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych”. Poniżej zostały przedstawione najczęściej pojawiające się przypadki.


> Polecamy: Umowy zlecenia i inne umowy cywilnoprawne od stycznia
  • Odpowiedz
@SarahC: Gdyby pracodawca chciał oferować pełen pakiet świadczeń, to podpisałby z pracownikiem umowę o pracę. Jasne, zapewne incydentalnie to pracownik, z jakiś tam względów, wybiera taką formę zatrudnienia, ale ogólnie rynek pracy w Polsce znamy - w 99% umowa zlecenie jest po to, aby Januszex ciął koszta na wszystkim na czym tylko może.
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: nie wiem jak jest w rzeczywistości ja stwierdzam tylko że owszem jest taka opcja żeby płacił chorobowe i składki zdrowotne. Szczerze powiedziawszy jakby mi zaproponował ofertę bez składek zdrowotnych i chorobowego to bym po prostu wyszła, bo taka oferta to strata czasu.
  • Odpowiedz
@SarahC: W pełni się z Tobą zgadzam - ja, nawet gdy wchodziłem na rynek pracy, bez doświadczenia, w pierwszych "gównopracach", brałem pod uwagę tylko zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Pewnie zaraz znajdą się Mirki marudzące, że okradajo, że zabierajo, wysokie podatki itp., ale umowy - zlecenie od zawsze kojarzyły mi się negatywnie, z wyzyskiem...

Jeśli chodzi o rzeczywistość - dokładnych statystyk rzecz jasna nie znam. Swoje spostrzeżenia opieram na
  • Odpowiedz
@Tomcio_W: A wiesz to że są ludzie, którzy pracują za free to ich problem i kwestia. Ja tam muszę popłacić rachunki więc nawet jakbym chciała pracować pro bono to i tak nie mogę, bo system na to nie pozwoli. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz