Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy moglibyście polecić jakieś książki? Bardzo lubię klimaty sci-fi, kiedyś uwielbiałem fantasy które niestety trochę mnie ostatnio znużyło, ale tak naprawdę potrafię docenić każdy utwór. Mniej mi zależy na tym żeby czytać coś z konkretnego gatunku, a bardziej żeby książka wywołała wiele emocji. Najlepiej jakbyście podawali wasze ukochane tytuły, które wywarły na was największe wrażenie i które waszym zdaniem każdy MUSI przeczytać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#ksiazki #czytajzwykopem #lubimyczytac
  • 14
@Widar96:
David Weber Seria Honor Harringron (taka space-opera)
Chris Bunch - cykl Sten
Siergiej Łukjanienko np Nocny patrol
Paweł Kornew - cykl Pogranicze
Mirosłav Zamboch - W sumie wszystko ;)

Hyperiona nigdy nie skończyłem, a chciałem ;)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Widar96: co każdy musi przeczytać ze sci fi to Paul Dick i Ubik, Człowiek z wysokiego zamku, zbiory opowiadań... Niektórzy za konieczność uważają też Orsona Scotta Carda i Grę Endera, która osobiście mnie nie porwała, choć kolejne części serii tak
@Widar96: Ja bym Hyperiona, Ślepowidzenia i inne hiper klasyki zostawił n później...jednakowoż ;) A i Dukaja. Jak już wypię tyle, że mogę go czytać, to nie wiem co czytam. Dla mnie osobiście - mega ciężkie.

A tak mi się jeszcze - Colin Kapp Formy chaosu i Broń chaosu, Iain Banks - Wspomnij Phlebasa a z zupełnie lekkich łatwych i przyjemnych: Harry Harrison Cykl Palneta Śmierci i seria o Stalowym Szczurze
@Widar96: Proszę bardzo. To tylko moje subiektywne typy. Lubię space opery, lubię militarne sf...nie trawię fantasy ;)
A i ciekawy jest Modyfikowany Węgiel na ten przykład. Pierwsze książka, potem serial :)
Miłego!