Wpis z mikrobloga

Cześć!

Mam pytanie do osób, które mogą mi pomóc w kwestii sprowadzenia auta z Niemiec (przy czym nie proszę o pomoc w samym sprowadzeniu, a chciałbym uzyskać porady i odpowiedzi).

1. Czy ktoś z was zajmuje się lub zna kogoś, kto sprowadza auta do Polski? Jak wygląda kwestia kasy za samo sprowadzenie - naliczacie sobie 2, 5 czy np. 10 tysięcy złotych? Widziałem niedawno ogłoszenie, że ktoś krzyczy sobie 12k za sprowadzenie auta (nie za szukanie, tylko już konkretny samochód), więc chciałbym wiedzieć, jakie ceny za taką usługę są "w normie". Chodzi o auto osobowe.

2. Jakie w Niemczech są najpopularniejsze strony z ogłoszeniami motoryzacyjnymi? Mowa o takich "od Niemca dla Niemca" : ) Wiem, że Google nie gryzie, ale może ktoś z was wie, na jakich stronach najlepiej sprawdzać.

3. Jakie macie doświadczenia w bezpośrednim sprowadzaniu aut z zagranicy? Rozumiem, że w Polsce janusze chętnie cofają liczniki, lepią auta z dwóch różnych, itp. A jak bywa z uczciwością miejscowych handlarzy? Wiem też, że to dość uogólnione pytanie i zapewne można na nie odpowiedzieć "jest jak wszędzie", ale bardziej zależy mi na waszych osobistych doświadczeniach, o ile je macie.

Będę bardzo wdzięczny za poważne odpowiedzi i porady, śmieszki proszę sobie darować, bo szkoda mojego i waszego czasu. A jeśli podobny temat pojawił się już na mirko, chętnie się z nim zapoznam.

#motoryzacja #niemcy #auto #prawojazdy #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@CKNorek: 3. Z własnego doświadczenia odpowiem jak to wygląda w Hamburgu oczywiście że tam też potrafią cofać liczniki i inne cwaniaki ,ale wydaje się że nie na taką skale jak w Polsce.
Trudno liczyć na jakąś okazje "od Niemca" bo takie perełki są wykupywane natychmiast przez handlarzy Musiałbyś być tam na miejscu i przeglądać ciągle ogłoszenia. A, to co wisi długo w serwisach z ogłoszeniami po okazyjnie niskiej cenie to ulepy.
  • Odpowiedz
@janiszewski152: Ale jakie to ma znaczenie, skoro mnie interesuje kwestia tego, ile biorą pośrednicy? Czy oni uzależniają swoją działkę od budżetu i jak powiem, że 20k, to wezmą 5, a jak 50k, to wezmą 10? : D
  • Odpowiedz
1. Czy ktoś z was zajmuje się lub zna kogoś, kto sprowadza auta do Polski? Jak wygląda kwestia kasy za samo sprowadzenie - naliczacie sobie 2, 5 czy np. 10 tysięcy złotych? Widziałem niedawno ogłoszenie, że ktoś krzyczy sobie 12k za sprowadzenie auta (nie za szukanie, tylko już konkretny samochód), więc chciałbym wiedzieć, jakie ceny za taką usługę są "w normie". Chodzi o auto osobowe.


@CKNorek: zależy pewnie od dogadania się
  • Odpowiedz
@janiszewski152: Dzięki za obszerny komentarz.
W kwestii stron - chodziło mi bardziej o to, że jak w Polsce wpisze sobie jakieś hasła i wyskoczą mi jakieś pierdo-strony, to wiem, jakie są popularne i mają dużo ofert (np. Allegro, OLX, Otomoto). Na rynku niemieckim nie znam się kompletnie, więc wolałem uniknąć klikania w każdy link i wiedzieć, z czego się tam najczęściej korzysta.

Dzięki raz jeszcze : )
  • Odpowiedz
> Dzięki za obszerny komentarz.


@CKNorek: nie ma sprawy. Wez tylko pod uwage ze to moje subiektywne odczucia - wielu Polakow sie nie zgodzi z tym co napisalem, bo ich kolega kiedys tam kupil od dziadka ble ble ble i sie da ( ͡° ͜ʖ ͡°). Komentarz dotyczy tylko aut, w ktorych nic nie trzeba robic - wsiadasz i jedziesz. Auta uszkodzone to zupelnie inny swiat.

jeśli
  • Odpowiedz