Wpis z mikrobloga

@TwoWolves: Prywatne wiadomości masz zablokowane w ustawieniach.
Nie wiem, czy zielonki mogą w ogóle używać takich wiadomości, za tydzień powinieneś stać się pomarańczką :)
Odpowiedź do okularów na oczy. Idziesz do lokalnego optyka, zrobi ci szybkie badanie wzroku, prywatnie lub nie.
I zamiast kupować okulary za gruby hajs, cebulisz jak ja, jak opisywałem pod tagiem #okulary
Możesz wady nie mieć wcale, ale możesz mieć problem z akomodacją oka, które zazwyczaj objawia się po czterdziestce (wiesz, ludzie prędzej czy później przez to przechodzą, i potrzebują okulary do czytania).
Jak nie masz wady, to do czytania czy komputera możesz kupić okulary z mocą +1.00, szczegóły zdobędziesz u optyka. Na tyle słabe okulary, że przy komputerze sobie uchronisz oczy przed uszkodzeniem.

Alternatywnie, jeśli nie chcesz kombinować, to biedronce lidlu, znajdziesz okulary +1.00 , na próbę, albo na zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TwoWolves: A, i jeszcze coś. Antyrefleks nic nie daje. Tzn. jeśli nie chcesz zaburzeń snu, cyklu dnia i nocy, to w komputerze pod Menu Start w Windowsie, wpisujesz "nocne" - i masz to samo, co by dały antyrefleksy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rukh: a mnie jeden Mireczek tłumaczył, że te biedronkowe to do d--y są. Okulary powinno się dopasować do oka bo cylinder czy coś tam jest ważny.
  • Odpowiedz
@kupczyk: przy tak niskiej mocy okularów, rozstaw środków ostrości w soczewkach od środka okularów nie ma większego znaczenia, czy to by było 28mm czy 32mm.
TheWolves twierdzi, że widzi bardzo dobrze na odległość.

  • Odpowiedz
@kupczyk: jak najbardziej, ale nie do noszenia między ludźmi, tylko do patrzenia z bliskiej odległości przez długi czas.
Do obierania ziemniaków będą ci nie potrzebne, akomodację (zdolność oka do przystosowania ostrości) trzeba czasem ćwiczyć, bo szybciej ci będzie do starowzroczności
  • Odpowiedz
@TwoWolves: Windows też to ma wbudowane. Chyba że używasz Linuksa czy innego OSXa.
Androidy, przynajmniej Xiaomi, też mają Harmonogram na wyświetlanie nocne. iPhone, widziałem w Mediamarkt też. To i OSX pewnie, może nawet i Linuxy.
F.Lux już do niczego nie potrzebne, może przestać istnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TwoWolves: Albo chcesz zmienić barwę wyświetlania na komputerze na bardziej zieloną albo niebieską, to we właściwościach karty graficznej wszystko można regulować.
  • Odpowiedz