Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dutch:

Nie chcę wyjść na Mr You Must Be Fun At Parties


Akurat ja wytykanie takich błędów zawsze bardzo mocno doceniam bo lepiej sie pomylić i ośmieszyć raz niż potem całe życie mieć jakieś błędne przekonania bo ktoś sie kiedyś nie odezwał. Poza tym łatwo posortować znajomych, bo jeśli kogoś nie interesuje faktyczny stan rzeczy tylko coś co ktoś kiedyś napisał w Internecie i on w to wierzy, to wiadomo, że szkoda czasu
  • Odpowiedz
@parasolki:
Ironiczne jest to, że Myers-Briggs ma sporą wartość - wartość w tym, że pozwala nam uświadomić sobie, jak w praktyce działają twierdzenia PT Barnuma aka efekt horoskopowy, na którym bazują m.in. twórcy - wait for it - horoskopów, wszelkiego rodzaju wróżki, Krzysie Jackowscy ("ciało znajdziecie w pobliżu zbiornika wodnego"), kołcze, sprzedażowcy, telemarketerzy, oszuści itp. Innymi słowy, jak nie dać się zrobić w bambuko :) Jest też
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: pułapki myślenia zaczęłam czytać, ale wydawało mi się podobnym wróżeniem co te wszystkie rzeczy które ma "odkrywać". Człowiek słaba istota, wstyd mi.
Chociaż ja nigdy się nie sprzeciwiam horoskopom i religii i innym rzeczom w które ludzie wierzą bo wiem, że nadzieja daje ogromną siłę, a tego właśnie sie szuka w takich rzeczach
  • Odpowiedz