Wpis z mikrobloga

#programowanie #java czy jest tu ktoś, kto próbował z poziomu apki spring bootowej wysyłać maila przez ovh email pro? Albo nie robił ale może gdzieś widzi gdzie robię błąd? Krew mnie juz zalewa... propertiesy wyglądają tak:

# MAIL PROPERTIES
spring.mail.host=pro1.mail.ovh.net
spring.mail.port=587
spring.mail.username=moj mail
spring.mail.password=moje hasło
spring.mail.properties.mail.smtp.auth=false
spring.mail.properties.mail.smtp.starttls.enable=true

jak próbuję wysłać maila przy pomocy SimpleMailMessage:

SimpleMailMessage message = new SimpleMailMessage();
message.setFrom("moj mail z ktorego wysylam");
message.setTo("mail gdzie wysylam");
message.setSubject("Subject");
message.setText("Text");
emailSender.send(message);

Nie wali mi zadnym errorem, kod sie wykonuje ALE mail nie zostaje wyslany.
  • 7
@Akibare: taaak zgadzam sie tez mialem z tym problem ale to chodzilo o firewalla w antywirusie, tylko wtedy mi sypało błędem. Zostawię ten wpis dla wszystkich potomnych z rozwiązaniem: jeżeli wszystko nie sypie błędem to faktycznie mail został wysłany, trzeba chwilę poczekać bo nie dociera on natychmiastowo ;)
@Przegrywek123: wlasnie to obczajam, dzieki za info ;) btw robiłeś jakiś taki system mailingowy profesjonalnie? Wiesz może od czego zależy długość oczekiwania na wysłanie maila? Na chwilę obecną z maila, który mam wykupiony wiadomości potrafią docierać natychmiastowo, ale czasami trzeba na nie czekać nawet 8 minut...muszę po prostu wykupić lepszej jakości usługę mailingową? Czy można to może jakoś usprawnić np. konfiguracją?
@htfhere: wiesz, generalnie raczej od serwera ale co mogę polecić to SendGrid. Tam szybko idzie, robiłem nawet asynchroniczne wysyłanie na 6 adresów po 100 mejli, to szło sprawnie. Ewentualnie korzystałem też po prostu z smtp na założonym mailu na google, też elegancko działało ( ͡° ͜ʖ ͡°) tu plus jest taki że to darmowe, załóż tylko konto na google.