Wpis z mikrobloga

Po zmianie strun w moim basie na teoretycznie lepsze(Ernie Ball Hybrid Slinky Bass Nickel Wound 45-105), dźwięk wydaje się być strasznie metaliczny i na niskich progach brzęczący. Grając slapem dźwięk wydaje się być podobny do uderzania metal o metal :D Jaka może być tego przyczyna? Na filmikach na youtubie struny posiadają łagodne i głębokie brzmienie. Próbowałem regulować mostek, podnosić ale średnio to pomaga. Jakieś pomysły?
#muzyka #gitarabasowa #gitara
  • 15
@mdfuc: Nie spotkałem się z brzęczeniem flatów, zresztą może się to wydawać duży wydatek ale flatów nie trzeba wymieniać no i są o wiele bardziej delikatne dla palców.
@mdfuc: Poszukaj tutoriala jakiegoś. Dużo stresu przy tym jest, ale jest to jednak łatwiejsze niż myślałem. Ja jeszcze miałem taki minus, że musiałem gryf ustawić i akcję na każdą strunę osobno, bo mam takie regulowane siodełko xD
@mdfuc Metaliczny dźwięk to standard w nowych drutach.

A to że Ci brzęczy to może być kilka objawów. Gryf może być dobrze wyregulowany, ale progi mogą być zżarte. Generalnie jeśli miałeś wcześniej baaardzo grube struny, a teraz cienkie, to mogą po prostu wpadać minimalnie w największe zaglebienie.

Tak jak koledzy wyżej piszą - lutnik.

A na Twoim miejscu pograłbym jeszcze. XD Możliwe, że zaskoczyła Cie nowość strun. XD
@mdfuc no standard. Ja nie lubię brzmienia super nowych strun. Te 5-10 godzin muszą najpierw pograć, żeby brzmiały i straciły tę szklankę. :) Slap na takich slinkach brzmi jak walenie chochlą w garnek xD