Wpis z mikrobloga

#internet #komputery Zmieniam operatora internetu i telefonu u starych w domu na lokalną kablówkę. Jak na razie dostałem od nowego operatora, modem z wifi, ale gość z obsługi powiedział mi, że on nie ma jakiegoś super zasięgu i w razie jakby był za słaby na dalsze odległości można zwiększyć zasięg podłączając swój router. Mam taki stary router Asmax AR 100g, ale on pozostał mi po Netii. Pytanie moje brzmi czy ewentualnie coś takiego będzie mi działać też w innej sieci typowo jako wzmacniacz zasięgu, czy w ogóle pójdzie to skonfigurować pod inną sieć czy to jest już zaprogramowane tylko pod Netię i nic z tym nie zrobię?
  • 6
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: Router nie bedzie dziala jako wzmaczniacz sygnału. Możęsz zrobiić tak. Pod modem od kablowki podpiac router WiFi i do niego podlaczyc wszystko po WiFi, oczywiście wyłączając WiFi na modemie od kablówki.
Asmax AR 100g nie zabardzo możęsz wykorzystać bo ma port WAN do ADSL. Możesz spróbować podpiąć modem od kablówki pod Asmaxa, ale pewnie zadziała jak switch.
  • Odpowiedz