Wpis z mikrobloga

Za kadencji śp. Adamowicza narracja była jak to zła wojewódzka konserwator wtrynia się ciągle w interesy miasta, inwestycje blokuje, i krowy przez nią mleka nie dają...!

A tu nagle mówi jednak mówi racjonalne rzeczy, nic nie blokuje, sensownie komentuje trwające inwestycje. Szok niedowierzanie miliardy pytań bez odpowiedzi.

- Młode Miasto można zabudować, ale ma mieć zabudowę w stylu europejskim (niewysoka, zwarta)
- Nowy Danziger Hof nie ma być orgią szkła, ale ma mocniej nawiązywać do historycznego otoczenia
- Wyspa Spichrzów jako przykład projektu w ważnym miejscu, ale zrobionego "na kolanie", bez dbałości o szczegóły, pod dyktando inwestorów

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wojewodzka-konserwator-zabytkow-LOT-bedzie-mniej-nowoczesny-Mlode-Miasto-nizsze-ale-gestsze-n131485.html

#gdansk
q.....q - Za kadencji śp. Adamowicza narracja była jak to zła wojewódzka konserwator ...

źródło: comment_94YLZxJW1FUmujutQEi9elz4zbNvbojE.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@qwarqq: bardzo spoko rozmowa. Byłem mocno zdziwiony czytając rano. Szkoda, że niestety trochę późno no takie działania. Forum będzie stało w takiej formie przynajmniej kilkanaście lat ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chochla: Wcześniej tam stała Gildia, jestem przyzwyczajony do g..na w tamtym miejscu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Polinik: I naprawdę mnie to cieszy. Dlatego ostatnio mniej bólodupię, bo widać że nadciągają (jakieś) zmiany i czekam co z tego wyniknie.
  • Odpowiedz
@qwarqq:
Mnie niespecjalnie -- nie dość, że pójdzie dużo hajsu na odprawy, to jeszcze ryzyko, że tam będą nie fachowcy a ludzie z klucza politycznego, którzy będą robić ideolo -- jak tramwaj różnorodności w Warszawie.
  • Odpowiedz
@Chochla: Raczej z tych co pogodzili się z tym że to co jest nie zniknie w najbliższym czasie i jedyne co, to pozostalo mi głosowanie portfelem nie chodząc tam na zakupy. Walczyłem z tym projektem aktywnie od 2015, niestety zbudowali to co zbudowali, pozostaje tylko nie wspierać tego cholerstwa. Jak na razie byłem tam od otwarcia dwa razy, ani razu nie wydałem tam nawet złamanego grosza.
  • Odpowiedz
@Polinik: Odprawy by były tak czy wspak, taki urok samorządu. Fakt że jest ryzyko kolejnych lokalnych misiewiczów, ale wiesz - wychodzę z założenia że nawet taki misiewicz może wnieść powiew świeżości dla danej spółki....

... a z drugiej strony ci niby miałby wnieść Bielawski do GIWKu...? Będzie sprzedawał rurociągi na odcinki bez przetargu?
  • Odpowiedz
@qwarqq: Danziger Hof to akurat powinien być w pełni odbudowany w swojej oryginalnej formie, a stojący obok budynek NBP powinien mieć w pełni przywrócony historyczny detal. Budowanie czegokolwiek w innym stylu w tym miejscu jest kompletnie nie do obrony z estetycznego punktu widzenia. Niemcy ostatnio poszli po rozum do głowy i pomału odbudowują swoje historyczne perełki architektoniczne, a w Polsce dalej jak w lesie.
  • Odpowiedz