Wpis z mikrobloga

#factorio, zrobiłem elektrownię atomową, 4 reaktory, 96 turbin, 48 wymienników ciepła, więc potencjalnie 480MW
design: https://pastebin.com/PMe65m26
do każdej serii wymienników ciepła (x6) jest podłączona jedna przybrzeżna pompa, wodę i parę pokazują na maks, temperaturę też. Wszystkie zbiorniki buforowe napełniły się już parą. Turbiny pokazują wydajność 0/30. Wskoczyły na chwilę na zużycie płynu 4/60 i po chwili spadły (screen).
Czym to jest spowodowane? Design wujowy, czy po prostu elektrownia dostarcza dokładnie tyle prądu ile trzeba w systemie?

Jeśli tak, to jak zaprojektować, żeby podajnik/robot przynosił paliwo, gdy temperatura reaktora spadnie poniżej np. 700 stopni? Albo kiedy poziom pary w buforach spadnie np. do 10k?
Noct - #factorio, zrobiłem elektrownię atomową, 4 reaktory, 96 turbin, 48 wymienników...

źródło: comment_Y4OCczeaMcZMYosz1piyYSjYop5a2wkz.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Noct: Jak dla mnie to ze screena wynika, że turbiny działają tak jak trzeba. Solary są pierwsze w kolejce do dostaw energii, dopiero potem włączają się turbiny i silniki parowe.
  • Odpowiedz
@Noct: Bez wglądu w fabrykę to takie trochę z fusów wróżenie ¯\_(ツ)_/¯

Jeśli chcesz to możesz mojego blueprinta spróbować zbudować u siebie, 4 pompy wody powinny wystarczyć, tylko nie łącz nitek wodociągu.
Blueprint:

  • Odpowiedz
@Noct: mireczku, na roboty wpływu nie masz ale masz na insertery. Do każdego z reaktorów potrzebujesz jeden requester chest (niebieski) i jeden active provider (fioletowy). Z niebieskiego inserter wrzuca paliwo do reaktora a do fioletowego drugi inserter wyjmuje zużyte.

Inserter wkładający paliwo musi mieć ograniczenie udźwigu do 1 i musi być połączony z obiegiem pary. Ustawiasz warunek: włączony jeśli para < "jakaś wartość" i już.
  • Odpowiedz