Wpis z mikrobloga

@Sierzant_Bagieta
Wypowiedz sie jak to jest z tymi autami z niemiec? Mam oc i przeglad techniczny polski lub niemiecki i dorabiane blaszane tablice na wzor oryginalu. Co w sytuacji kiedy zostane zatrzymany przez policje ? Należy mi się jakiś mandat + laweta czy co? Wg komisów i handlarzy można wracać bezpieczenie takim autem do domu. W sumie to by był ciekawy temat na odcinek
#motoryzacja #autazewschodu #auta #niemcy #samochody #pytaniedoeksperta #policja
  • 15
@bsl: @ZnienawidziszMnie: dokladnie tak powinno byc poprawnie.

jesli auto zjechalo na lawecie to moglo zjechac bez tablic. jesli auto jest w polsce z tablicami i naklejkami to oznacza tyle ze formalnie jest dalej w niemczech zarejstrowane.
jesli naklejki sa zdarte i auto bylo wymeldowane to nie mozna takim autem na takich tablicach jezdzic po polsce.
podobnie jesli ktos kombinuje lewe naklejki i lewe tablice...

w razie wypadku zgnijesz w sztumie
  • 0
@ZnienawidziszMnie wydaje mi się że handlarz kupuje auto ( te w komisach są wyrejestrowane ) pakuje na lawetę i przywozi.
To że przywalą jakies tablice na auto robi to bezprawnie
  • 0
@ZnienawidziszMnie zapewne jak przy kolekcjonerskich dowodach osobistych. Możesz mieć nie możesz się nimi posługiwać

Info z allegro

Tablice oferowane przez naszą firmę są produktem kolekcjonerskim i jako takie nie powinny być używane jako zamiennik tablic rejestracyjnych.
Wg komisów i handlarzy można wracać bezpieczenie takim autem do domu

@ZnienawidziszMnie: Wg tych samych osób dostajesz igełkę bezwypadkowe auto z przebiegiem 180 000km za pół ceny. Czemu nie jesteś naiwny w jednej kwestii, a dajesz się #!$%@?ć w drugiej kwestii? Bo na onecie nie pisali? Jedziesz na fałszywych blachach, autem nigdzie nie zarejestrowanym - takim autem nie można poruszać się po drogach - tak tak jakbyś jechał autem bez tablic
@SpokojnyPan nie powiedzialem ze takie auto nabylem czy chce nabyc xD po prostu przedstawiłem to jako osoba zatrzymana przez policje w tym przypadku ja. Czesto ten temat jest poruszany na mirko wiec chce jasną odpowiedź od policjanta jak wygląda sytuacja po zatrzymaniu takiego pojazdu
Nie jestes spokojny !