Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wykonać oświetlenie nocne z taśm LED na dwóch ścianach domu (9m+12m=21m). Zaświecane ma być czujnikami ruchu na obydwu końcach. Taśmy będą schowane za/pod pionowymi deskami (na zdjęciu) ok. 15cm powyżej krawędzi. Umocowane do drewnianych łat. Szczelina między ścianą a deskami zabezpieczona jest siatką okapową. Odległość od ziemi 3-4m.

Myślałem o taśmach na 24V i podzieleniu ich na odcinki 5m aby uniknąć spadków napięcia ale teraz widzę, że są dostępne również na napięcie 230V. Które będą lepsze?

Przypuszczam, że na zewnątrz najlepiej nada się barwa zimna biała, chociaż nie wiem jak się będzie komponować z drewnem. Jaki strumień świetlny będzie odpowiedni? Nie ukrywam, że mam zerowe doświadczenie z takim oświetleniem.

#oswietlenie #led #elektronika
marek22 - Potrzebuję wykonać oświetlenie nocne z taśm LED na dwóch ścianach domu (9m+...

źródło: comment_A4fMHzntH7LCUvPb4abI8ZuQajvzxG2X.jpg

Pobierz
  • 9
@marek22 taśma LED da Ci tylko lekkie podświetlenie ściany, tuż przy końcu desek. Nie da efektu oświetlenia drogi. Tym bardziej po jakimś czasie, kiedy się zabrudzi, zajdzie pajęczynami, itd.
Zimna barwa da więcej światła, efekt będzie odrobinę mocniejszy.
Jeśli będziesz chciał się w to bawić to bierz 230V. Ale ja bym myślał nad czymś innym.
I zawołaj jak będzie widać efekt końcowy. (:
Taśma 230V, naturalny biały 4k, 60 ledów 2835 na metr, 500lm/m, 75€ za 25m. Chińczyk się nie postarał - dwa segmenty miały pęknięte luty i nie świeciły ale naprawiłem. Klient zadowolony. Ze względu na małą ilość miejsca i problemy z naciągnięciem taśmy bez demontażu połowy elewacji leży ona na siatce, zaraz przy dolnej krawędzi desek.
marek22 - Taśma 230V, naturalny biały 4k, 60 ledów 2835 na metr, 500lm/m, 75€ za 25m....

źródło: comment_5CmESk43EuDdt80e1aHruTzocSQ5n4NR.jpg

Pobierz