Wpis z mikrobloga

Witam,
Wybieram się w marcu na 5 dni na Sardynię. Chciałbym się poradzić kogoś kto był co najlepiej zobaczyć albo czy mój plan wycieczki jest spoko.
Przylatuję do Cagliari i od razu planuję pojechać pociągiem do Oristano na dwa dni (5-7). Tam zobaczyć miasto oraz półwysep Sinis. Na resztę dni (7-9) wrócić do Cagliari. Tam zwiedzanie oraz wyjazd do jakiegoś sąsiedniego miasta busem, nie dłużej niż 1h, np. Pula.
Plan wydaje się spoko bo zakłada zwiedzenie kilku miast, różnych plaż, wybrzeży oraz przejazd pociągiem przez połowę wyspy. Raczej nie wyrobię się z Alghero które również planowałem :(
Ktoś ma jakiż inny pomysł na zwiedzanie? Auta nie chce wynajmować.
#wlochy #sardynia #travel #podroze #podrozujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
bez auta bez sensu


@lotnik1988: dokładnie tak jak mówi @bigger ciężko się jeździ po tej wyspie bo jest dużo gór. Polecałbym samochód.
Patrzę teraz na ceny i mógłbym Ci załątwić fiata 500 na 5 dni za darmo :). Jedyny koszt to paliwo i dodatkowe ubezpieczenie (20 GBP na ten okres).
Oczywiście wymagane jest posiadanie karty kredytowej z minimum 2000 EUR limitu.
Jak jesteś zainteresowany zniżką to odezwij się na
  • Odpowiedz
@bigger: @tarasino: Nie chcę ponieważ:
- Tylko ja mam prawko czyli nie napije się piwka, jak nie będę mógł prowadzić to ni jak nie wrócę,
- W nocy nie czuję się dobrze za kółkiem,
- Mało będę podróżował i nie jest mi potrzebne dodatkowe zmartwienie czy dobrze zaparkowałem, czy nie było płatnego parkingu, czy mi nie ukradną itp.
- Dodatkowe opłaty za paliwo spowodują, że transport pociągiem i busikiem wyjdzie taniej.
- Czas spędzony w aucie będzie taki sam jak w pociągach (plus minus paręnaście minut na korzyść auta). W pociągu przesz szybę coś pooglądam a w aucie to jedynie jak będzie okazja
  • Odpowiedz
  • 0
@lotnik1988

Piwka się napijesz. Bo i czemu nie?
A na resztę odpisze z kompa.
W nocy nie musisz . Tak parkowanie mają wszyscy e dupie i nikt Ci auta nie ukradnie.
  • Odpowiedz
@lotnik1988: Nie wiem jak Ty co liczysz. Mnie fiesta na 5 dni kosztowala jakos 380 zeta z jakims tam ubezpieczeniem.

Na 4 osoby to sa juz grosze. A spalilismy moze bak.

Pic sobie tam mozesz legalnie. Pol promila mozna miec, a w praktyce wszyscy maja to w dupie. Normalnie wala wino, piwo i limonello do obiadu, kolacji i
  • Odpowiedz
@bigger: Jadę z dziewczyną we dwójkę. Przeglądając neta i robiąc sobie takie wycieczki:
Lotnisko Cagliari - Oristano (pociąg)
Oristano - Półwysep Sinis (bus)
Półwysep Sinis - Oristano (bus)
Oristano - Caglirai (pociąg)
Cagliar -
  • Odpowiedz