Wpis z mikrobloga

Zachęcony tym wpisem kupiłem ostatnio mydło z zieloną glinką kambryjską.
Niestety nie pomogło a nawet zaszkodziło :( Skóra mi się tak bardzo wysuszyła, że odchodzą takie białe kawałki skóry (nie wiem jak to dobrze opisać ale nie wygląda fajnie). Zawsze miałem problem z suchą skórą ale teraz się to bardzo uwidoczniło.
Jakie mydło/płyn polecacie żeby oprócz usuwania brudu nawilżało skórę? Całe życie korzystałem ze zwykłych mydełek typu dove, ale już wyczytałem, że one też wysuszają skórę.

#mirabelkopomusz #mirabelkipolecajo #kosmetyki
Pinokjo - Zachęcony tym wpisem kupiłem ostatnio mydło z zieloną glinką kambryjską.
N...

źródło: comment_Hhcm3OIoZtoV70ECl2f7UBOCyCkiRtQv.jpg

Pobierz
  • 14
@Pinokjo: Nie, nie. W żadnym wypadku. Jak masz problemy z suchą skórą. Z kostkowych możesz jeszcze spróbować mydło marsylijskie lub z aleppo (prawdziwe jest zielone w środku). Jako żel do mycia poleciłabym Ci to: Sylveco Vianek nawilżający żel pod prysznic. Koniecznie ale to koniecznie kup Dexeryl. Lepszego kremu do ciała nie ma. Polecany przez dermatologów na całym świecie. Nie pachnie pięknie ale robi genialną robotę.

@zagubiony-pixel: Ta, a oprócz tego
Booty_Gurl - @Pinokjo: Nie, nie. W żadnym wypadku. Jak masz problemy z suchą skórą. Z...

źródło: comment_SzGA1sfXRHcZyXWKIEUqH13Md9kdMViQ.jpg

Pobierz
@Pinokjo: polecam to, i np hydrolat również od nich, jest to bieda wersja zajebistego produktu z mbr, który kosztuje 900 ziko(tak, proszek do mycia japska). wiadomo namiastka xd, ale efekty daje podobne i przy suchej, a nawet wrazliwej skorze pieknie domywa, lekko eksfoliuje, ale nie podrażna. otwoera pory, wiec wszystkie nawilżacze beda lepiej sie wchlaniac
@Pinokjo a ja ci mogę polecić mydło aleppo ale mało procentowe, skóra jest genialnie wyczyszczona i gładka po dłuższym używaniu. No i później najlepiej hydrolat na twarz zamiast toniku :)
@Pinokjo mydło dla wrażliwej skóry to najgorszy wybór. Nie dość, że ma mega wysokie pH, to jeszcze jest agresywne, nieważne ile % oleju zawiera. A zielona glinka też okrutnie wysusza. To, że dove to syndet, czyli tak jakby mydło w płynie w kostce, to nie znaczy, że jest złe. I to, że ma sls czy inne "szkodliwe" składniki, to nie znaczy, że nie ma właściwości nawilżających i ochronnych. Do tego ma wyregulowane