Wpis z mikrobloga

Tyle rozmawiam po rosyjsku że nieświadomie wtrącam ruskie słówka do polskiego. Dzisiaj zamiast "tak się wydawało" powiedziałam tak kazalas' i zorientowałam się po tym jak między moim rozmówcą a mną zapanowała niezręczna cisza. Czyli może ci celebryci jak mówią że po tygodniu w Ameryce zapominają polskiego to to wcale nie jest żadne chujdzi mundzi wymyślanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@esci: w amerykańskich filmach tak to jest nagminne, gdy nie-rosjanin próbuje naśladować rosyjski akcent :D a tak to nie, za to angielskie "the " wymawiają jako "ze" lub "zi" co brzmi bardzo śmieszne według mnie))
  • Odpowiedz
@Penektomia: ze znajomymi)) też mi się podoba, w gimnazjum bardzo nie chciałam się uczyć tego języka mimo że był obowiązkowych i dopiero kilka lat później sama zaczęłam naukę od zera praktycznie
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: ja przez 3 lata gimnazjum nie nauczyłam się nawet czytania, moje koleżanki pisały mi w podręczniku wymowę fonetyczną ołówkiem i takim sposobem otrzymywałam ocenę pozytywną :D a potem sama w kilka miesięcy nauczyłam się czytać płynnie.
  • Odpowiedz
@Tomo_BiF: od 2015 od kiedy odkryłam w sobie rosyjską duszę( ͡° ͜ʖ ͡°) gdy zaczynasz najgorzej idzie czytanie, dlatego że bardzo męczą się wzrok i mózg nieprzyzwyczajone że każdą literę trzeba czytać z osobna. Potem czytasz już całymi wyrazami i najważniejsze dobrnąć do tego etapu potem z górki.
  • Odpowiedz