Wpis z mikrobloga

#elitedangerous
kurde, wystrzeliłem 200 limpetów w poszukiwaniu void opali na "łowisku" i lipa, zero asteroid do rozłupania, poleciałem na inny ring i to samo :/ Czyli co? Przełowienia łowiska? Tylko to trochę dziwne, bo te spoty rozciągają się na tysiące kilometrów, a nie wydaje mnie się by gracze akurat wydziobali wszystko i to akurat w tym sektorze spośród setek innych.
  • 6
asteroid do rozłupania jest mało, może 1 na 500 albo 1 na 1000. Najważniejszy jest skaner - trzymasz go cały czas i obserwujesz, w pewnym momencie 2 skany się nakładają i wtedy można poznać czy skałka jest do wysadzenia czy nie. Te właściwe są żółte po pierwszym skanie (pomarańczowe nic nie warte) a po drugim skanie robią się na chwilę ciemne, z dużą ilością czarnych lini i po sekundzie czy dwóch znów
@el009: Miejscówka na lodowym pristine ringu. Ogółem strata czasu, poleciałem na inna plantę i tam przez tą samą ilość czasu nakopałem ponad 100 jednostek aleksandrytu, którzy opyliłem za 700k za jednostkę - i to jest dobry deal.
@dr_gorasul: naucz się rozpoznawać asteroidy ze szczelinami. Te od opali mają kształ podobny do kalafiora ( ͡° ͜ʖ ͡°). Charakteryzuje je bardzo jasny kolor na skanerze czasami mający czerwone obwódki/zanieczyszczenia z bliska (czasem zmieniajàce się na zielone przy wielokrotnym użyciu skanera) co więcej zauważyłem że nie wszystkie asteroidy o takim kształcie mają zawsze jakiekolwiek nowe atrybuty.