Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Heja! Szykuje się u mnie wymiana pieca CO, będzie zasilany pelletem. Chcę prosić o radę Mirków i Mirabelki z tagu #remontujzwykopem #ogrzewanie o poradę, co wybrać aby być zadowolonym na lata. Na tą chwilę wybieram pomiędzy 3 markami: SAS, Klimosz, Metal-Fach.
Z osprzętu potrzebna jest pompa cyrkulacyjna, CO i do ogrzewania podłogowego.
Macie doświadczenia z tymi markami? Może szukać innego producenta? Czy może kierować się najdłuższym okresem gwarancyjnym?
bonifacy_pankracy - Heja! Szykuje się u mnie wymiana pieca CO, będzie zasilany pellet...

źródło: comment_927ELXofWViHP0AAp8jr2C0BAxKMIjRQ.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@bonifacy_pankracy
1. ważne żeby podajnik był żeliwny a nie zespawany - pochodzi dłużej
2. ważne żeby kocioł nie był przewymiarowany do powierzchni domu - o wiele łatwiej uzyskać większą moc na małym kotle niż małą na dużym
3. Dobrze gdyby sterownik był sprawdzony i nie trzeba go non stop dostrajać
4. Przydatny jest alarm o kończącym się paliwie
  • Odpowiedz
  • 0
@Rusharh ten ranking jest nawet spoko, zapomniałem o nim. A i nie ma co słuchać za bardzo instalatorów jeśli przekonują tylko na jedną konkretną markę bo prawdopodobnie mają procent od sprzedaży.

A no i teraz zauważyłem że chcesz pellet. A ja napisałem raczej o ekogroszeku :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@turok2016: musiałbym zapytać ojczulka, bierze dofinansowanie na zmianę kotła więc pewnie można zaszaleć.
Ogrzewanie domu + podłogowe. Kocioł 16-20 kW spokojnie wystarczy.
@Rusharh: na pewno sprawdzę, dzięki za namiary :)
@xtedek: dziękuję za rady, będę o to dopytywać handlowców.
@Trelik: zaraz sprawdzam co to za ustrojstwo
  • Odpowiedz
@bonifacy_pankracy handlowców pytać o rady to bardzo słaby pomysł, patrz nazwa tego stanowiska
Co do ogrzewania to zależy ile twój dom potrzebuje, za duży kocioł to duży problem. Masz OZC a jak nie to chociaż na cieplowlasciwie.pl wypełnij i daj link
  • Odpowiedz