Wpis z mikrobloga

@Gorrann: A ja bym sugerował pójść do jakiegoś radnego albo kogoś właściwego do załatwiania tego typu spraw, by poprawić warunki parkowania.

Poszerzyć chodnik o 50 cm, przestawić słupki, a jak się nie da, dopuścić parkowanie częściowo na jezdni- wtedy będą mieli miejsce i piesi i kierowcy.

Tak, wiem- utopia. W większości miast ma się to w doopie by ulżyć kierowcom i pieszym bez szkody dla tych pierwszych. Nie wspominam już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PrinsFrans: nikt tego nie ruszy. parkowanie przy odra tower to generalnie porazka, SM bywa tu 3-4 razy dziennie zeby doic frajerow. uliczka w prawo na zdjeciu ma zakaz parkowania przy ulicy - tylko ten zakaz jest praktycznie nie do zauwazenia. sm wpada, zaklada blokady na 10-20 aut i wraca po 3h~ po kolejnych.
  • Odpowiedz
@Karoleer: Ja jestem z innego miasta, ale mnie denerwuje betonowe myślenie i to, że jeden drugiemu chce na złość, a "politycy" i działacze lokalni mają w doopie frustrację i straty moralne innych.

Wąska uliczka, dużo bloków, mało parkowania. Pamiątka po trawniku 20m2, na którym tylko psy s*ają, bo odkąd mieszkam, zero trawy. Słupki. Wirtualny chodnik, na którym nie wolno parkować. Ale ludzie parkują i płacą mandaty. Wirtualny, bo w zasadzie nie ma sensu tą stroną, tego kawałka przechodzić.
Po co komu ulżyć i 2-3 miejsca dorobić?

Po drugiej stronie parkowanie wzdłuż ulicy. Trawnik, który trawnikiem nie jest latami. Zamiast wzdłuż, można byłoby parkować ukośnie- z 5 miejsc bez
  • Odpowiedz
@PrinsFrans: wroclaw jest dokladnie takim miastem - betonowe myslenie. w wielu miejscach (np. zatoczki) sa porobione stojaki na rowery albo jakies idiotyczne zwezenia czy krawezniki, ktore spokojnie moglyby byc przeznaczone na kolejne miejsce parkingowe. na zdjeciu OP tego nie widac co prawda, ale za tym bialym busem jest miejsce moze na 1-2 auta a potem jest kilkudziesieciometrowy ciag... metalowych slupkow. w bocznych uliczkach masz ukryte zakazy parkowania (ukryte bo nie
  • Odpowiedz
@PrinsFrans: @Karoleer: Rozumiem wasze argumenty. Sam jeżdzę autem i często przymykam oko na to jak ktoś zaparkuje.

Jednak tym razem gościu stanął tak, że jedynie mogłem maską lub drogą. Tam jest w miarę ruchliwie i nie wyobrażam sobie co mają np zrobić dzieci idące ze szkoły, czy rowerzysta (widoczny na zdjęciu), który nie miał pomysłu jak ominąć auto.

Co ciekawe on miał miejsce jeszcze do słupa, miał miejsce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorrann: jak najbardziej pietnuje zachowanie kierowcy na zdjeciu. buractwo i tyle. krytyka infrastruktury drogowej i podejscia do kierowcow swoja droga...
  • Odpowiedz