Wpis z mikrobloga

@Rockota: Jezu, ale bym chciał być na takim spotkaniu księży na plebani przy kartach i alkoholu i posłuchać te wszystkie bekowe historyjki jakich się nasłuchali i ze sobą się dzielą. Bo na pewno to robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rockota: kościół #!$%@?ł chrześcijaństwo, które szanuje. Pozmieniali sobie że niebo i piekło jest po śmierci, zamiast za życia. Przyjeli narracje że Jezus za was umarł no i #!$%@?, macie z głowy. I żałuj za grzechy zakotwiczając się w przeszłości, zamiast celebrować tu i teraz ze zdrową psychą. Najgorsze jest to że skłócili duchowość z nauką. Biblia z kolei jest zajebista, mądrości pozostałe po dawnych cywilizacjach. Dlatego kościół trochę mnie wkurza,
  • Odpowiedz
Bo na pewno to robią ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChochlikLucek: wątpie. Pewnie żaden z nich nie ma konta na wykopie. Pewnie nie byłeś nigdy u spowiedzi, to Ci powiem, że podczas niej mówisz grzechy, a nie opowiadasz historyjki. No ale gdybyś to wiedział, to byś nie nie wypowiadał, więc w sumie spoko.
  • Odpowiedz
@Marek1991: Ja jednak wole po prostu wierzyc ze ludzkosc ma jakies wartosci moralne a nie narzucone przez religie, bo jezeli nie to w sumie niczym nie roznimy sie od malp, ale jezeli tobie wiara pomaga, to sie ciesze, wazne ze czynisz dobro i to powinno sie liczyc:)
  • Odpowiedz
a nie narzucone przez religie, bo jezeli nie to w sumie niczym nie roznimy sie od malp,


@Panciu2: nie rozumiem tego. Uważasz, że wartości czy zasady moralne narzucone przez religię np. 10 przykazań są złe? Z którymi konkretnie przykazaniami się nie zgadzasz i czemu?
  • Odpowiedz
@Rockota: pamiętam jak byłem mały to na księdza po kolędzie się czekało całymi rodzinami...
nigdy nie siedział godzinami, ale był czas, żeby chwilę pogadać, może dlatego, że w domu były dzieci.

Dziś byłem z mamą umówiony na telefon o 17.00.

Minute przed dostaje sms: muszę przełożyć trochę później, bo za 5 min
  • Odpowiedz
@Marek1991: przykazania sa ok bo to wiekszosc moralnosc, choc z tym o bogach sie nie zgodze bo nie wierze ale jak nie zabijaj i tak dalej to moralnosc ludzka, ale interprotowanie przez ziomkow w sutannach jak uuuu zginiesz w piekle bo sie masturbujesz czy ooo zginiesz w piekle bo nie dales na tace czy cos takiego jest slabe
  • Odpowiedz