Wpis z mikrobloga

@Kiedys_Mialem_Fejm: bo uwielbiam to kino i naprawdę dużo wybaczam ale Black Panther jest dla mnie filmem po prostu strasznie bredniawym. Przez 10 lat obserwowaliśmy jak Tony Stark rozwijał swoją technologię do niewyobrażalnych rozmiarów i patentów, a tu nagle robią ci film o jaskiniowcach co zbudowali imperium na metalowym kamieniu i nawet nie powiedzieli ci jak się nauczyli robić z niego technologię.

@vateras131: No na pewno jestem ( ͡° ͜
@ciemny_kolor: Ale problemem tego filmu nie jest to, że plemię ma państwo o absurdalnym poziomie technologicznym, tylko, że to państwo ma najniższy możliwy ustrój polityczny, przez tysiące lat nie podbijało reszty Afryki i to, że jeżeli nie handluje vibranium z innymi, to #!$%@? czym, bo nie widziałem tam płatków śniadaniowych z vibranium. Po prostu nie trzyma się to kupy ¯\_(ツ)_/¯

A można było to w bardzo prosty sposób naprawić.
@Kiedys_Mialem_Fejm: no tak ale przed Infinity War miałeś kilkanaście filmów pokazujących to jak pracował nad czymś nowym- nowe zbroje, Ultron czy wieża Avengersów. On był już wiarygodny, miał swoje back story napisane w uniwersum, a tu nagle pokazują ci jaskiniowców z dzidami i próbują wmówić że sami wszystko wynaleźli.
@ciemny_kolor:

- Ustrój jak w USA, 5 plemion jak 5 stanów z senatem i prezydentem co się nazywa królem.
- Metor spowodował powstanie leju, który naturalnie odcinał od reszty Afryki Wakandę i uwięził tam plemiona, co przylazły do krateru
- Vibranium powoduje użyźnienie gleby co powoduje, że Wakanda jest niezależna agralnie od reszty świata.
- W latach 30-tych amerykańska ekspedycja otwiera drogę do Wakandy, zdobywa trochę wibranium dla kapitana, a Wakanda
@Kiedys_Mialem_Fejm: bo Spider-Man był już wyjaśniony w pięciu poprzednich filmach. W MCU zresztą też dostał szybki strzał co mu się stało. I co ma wspólnego to jak wygląda rzeczywisty obraz rozwiniętej Afryki z tym że film jest po prostu bezsensowną kupą zmontowaną po to aby zapełnić luki wydawnicze?

Kogo to obchodzi.


No właśnie, kogo obchodzi Wakanda? W Civil War Black Panther zapowiadał się ciekawie ale jego solowy film raz że nie
@ciemny_kolor: Mnie obchodzi i miliony innych osób bo w końcu coś innego niż miliarder plejboj super znany chirurg z Nowego Yorku.
Black Panter jest fajny bo dodaje coś innego.A to wasze nieudolne hejcenie jest śmieszne i pisałem już przy ogłoszeniu nominacji, że będzie żółć się wylewała. Dziwnym trafem czepiacie się czarnego i Afryki. Biały nastolatek który ugryziony przez radioaktywnego pająka dostaje pajęcze moce jest już wiarygodny nie to co Wakanda xD
a tu nagle pokazują ci jaskiniowców z dzidami i próbują wmówić że sami wszystko wynaleźli.


@ciemny_kolor: To jest typowa wypowiedź rasisty i @Kiedys_Mialem_Fejm ma racje. Nie wiem czy miałeś złe intencje czy nie, ale wszyscy rasiści uważają właśnie czarnoskórych ludzi za ciemny lud, który nie ma pojęcia czym jest elektryczność.
Jeżeli chcesz podyskutować dlaczego film jest zły to lepiej sformułuj swoją wypowiedź, taka rada ode mnie.
@Kiedys_Mialem_Fejm: Dla mnie ten film jest zły przede wszystkim dlatego, że sam w sobie jest rasistowski. Bo jak się tak nad tym zastanowić to pokazali czarnych z mega wypaśną technologią i niemal nieograniczonymi możliwościami, którzy dalej mieszkają w dziwnych roślinnych chatkach, a króla wybierają poprzez pojedynek na brzegu wodospadu, krzycząc przy tym jakieś uga buga xD kolejnym przykładem pokazania ich w złym świetle jest to super ukrywanie ich technologii, mogli tam
@puddin: mnie w sumie najbardziej boli fakt że jak się coś złego powie o tym filmie, to od razu krzyczą że jesteś rasista. Ale dobrze piszesz, cały ten film to diss na murzynów i festiwal stereotypów. A nazywanie tego ćwoka Killmongera najlepszym złodupcem w MCU zakrawa o nieśmieszny żart.

Ale podobnie było z Wonder Woman. Od znajomej z pracy (która nie ogląda takich filmów) usłyszałem ze mam ból dupy, bo to