Wpis z mikrobloga

@galaktyczny_pingwin: oczywiście, jest to naturalne - wszystko, co wypowiadamy jest naszym zdaniem. Raczej to odwrotna sytuacja wymaga zdefiniowania - to nie tylko moje zdanie, ale również X.
Co do merytoryki, to kadr należałoby zrobić w ten sposób, aby pokazać szczyt wieży - nie wiem czy to kościół, czy ratusz ale tak jak nie tnie się portretu na rozpoczęciu linii włosów na czole, tylko albo w połowie czoła (i to raczej
  • Odpowiedz
@Johnus Dziękuję za opinię. Zdjęcie akurat jest wykadrowane pod IG, więc chcąc nie chcąc musiałem je skrócić. U góry również napisałem, że nie aspiruje do reporterki ani streetu. Ot, bawię się. Z resztą od niedawna, więc doceniam rady. Korzystając z okazji, jak wyglądałoby poprawne wykonanie tarczy zegara w tym przypadku?
  • Odpowiedz
@galaktyczny_pingwin: jeśli pytasz o "skuteczne zaniebieszczenie" to zły adres, nigdy nie wykonywałem tego typu operacji w PS i poprostu nie wiem. Pewnie jakieś skuteczne zaznaczenie, magic wand może - nie wiem, nie chcę spekulować. Ja wykonuję tylko standardowe operacje - kontrasty, tonowanie itp. Tylko w przypadku panoram czasem cośtam stemplowałem, bo nie dało się pokryć całego kadru a to tylko w przypadku nieba/ciemnych partii zdjęcia. A no i konwersja do
  • Odpowiedz
@Johnus Poczytam, poczytam, z resztą staram się bardzo dużo czytać w temacie fotografii. Tylko aby przyswoić, zrozumieć w pełni i harmonijnie wykorzystać potrzeba lat praktyki:)

Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego w fotografii jest tyle zasad. O ile wiele jest zwyczajnie pomocnych i absolutnie wymaganych z perspektywy dobrego wykonania, to zbyt wiele tworzy monotonię. Potem widać 100 takich samych fotografów robiących takie same kadry. A przecież tu chodzi o zabawę, eksperymentowanie.

Ma
  • Odpowiedz
@galaktyczny_pingwin: rozumiem Twoje podejście, ale musimy usystematyzować kilka rzeczy:
- możesz zrobić fenomenalne zdjęcie pierwszego dnia użytkowania aparatu, i przysłowiową zorką - nie musisz mieć sprzętu i wiedzy. Wiedza i sprzęt potrzebna jest do tego, aby zrobić konkretne zdjęcie wymagające tego rodzaju środków. Dla przykładu ja obecnie używam drogich aparatów, które mają uszczelnienia korpusu ponieważ pracuję w środowisku agresywnym i zwykły aparat by się poprostu popsuł. Nie znaczy to, że
  • Odpowiedz