Wpis z mikrobloga

#komputery #serwery #siecikomputerowe
uszanowanie, mam pytanko, tworze wlasnie swoj domowy lab, i bede potrzebowal switch. Czy mozecie polecic jakis ktory nie jest zbyt drogi tylko max 2000-3000 zl ?
Potrzebne mi sa porty 10gbit (4 , a najlepiej 6), 1 gbit (8 portow , byloby fajnie jak by bylo +2/4 wiecej)
link aggregation, vlan, jumbo frames (9k), igmp snooping, chce to trzymac w pokoju, wiec gdyby byl jakis model co nie zre duzo pradu, i jako tako rozmiarem nie jest za duzy byloby dodatkowo fajnie.
Switch bedzie uzywany do #vmware #nsx #storage #vsan
Dodatkowo byloby milo gdyby bylo jakis api : rest/soap , ew CLI via ssh
  • 18
@sakson: ten ubiquiti wyglada calkiem ok, rozumiem ze jest wszystko w CLI z tego co widzialem, i nie ma zadnego rest/soap api. I webpanel super przejrzysty taki dla poczatkujacego, wyglada fajnie. Ilosc portow tez jest. Daloby rade cos w nizszej cenie ? Czy ten ubiquiti to jakas dobra/znana firma ?
@oink_oink: z ubiquiti mam dobre doświadczenia, co prawda korzystałem w większości przypadków z urządzeń wireless i to głównie na tym rynku są znani, ale i inne urządzenia im naprawdę wychodzą. Trochę średnio będzie znaleźć 10g na miedzi. 1g możesz osiągnąć przy użyciu wkładki sfp z rj45.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szaraban: ale zagregowany 1g to 1g. A 10g to 10. Ja chce potem ten lab udostepniac innym ludzio. I ludzie beda robili rozne scenariusE w labie. Takie cwiczebne. Takze dosc duzo bedzie sie robilo i kasowalo i to musi dosc szybko dzialac, a nie jak HOL. Pozatym chce zrobic takie cos zeby ludzie sie dolaczali ze swoimi labami do mojego i hysmy mogli robic laby przez knternet raze. Bedzie ipv6, bedzie
@oink_oink: Z 6 portami SFP+ i 8-16 portami rj45 jednocześnie może być problem. Przeglądnij ofertę d-linka, ma switche z 4 portami SFP+ i 24 portami rj45 w tej kwocie (DGS-3000-28X lub tańszy DGS-1510-28X)
Albo po taniości tp-link t1700g-28tq