Wpis z mikrobloga

Pewnie nikt nie przeczyta, ale zrobiłem albo bardzo dobra, albo bardzo #!$%@? rzecz.

Rzuciłem studia informatyczne zaoczne i idę sobie na złotnictwo. Nie w ramach zarabiania, pracuje sobie jako programista, ale chciałem douczać się i mieć hobby z całkowicie innej branży.

Jak ktoś da plusika, to zawołam za równy rok i powiem jak wyszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RezuNN ale wiesz o tym, ze Ci po uczelniach to rowniez samouki? Czego na studiach sie nauczyłem? Liznąłem podstawy z wielu dziedzin - sieci, assembler, bash, c, c#, c++, java, unity, programowanie płytek czy łączenie kabelków.
Większość projektów jest bzdurnych i nic nie wnoszą gdyż na nowo budujemy koło. Gdzie w normalnej pracy korzysta sie z gotowych wbudowanych rozwiązań.
  • Odpowiedz
Albo żeby chociaż pracować w R&D, a nie tylko #!$%@?


@pan-ferdek: lubie gdy ktos powoluje sie na argument ze nie konczac infy na polskiej uczleni zostanie tylko klepanie kodu i zero szans na cos ambitnego xDDDDDD
ludzie, nasze uczelnie w swiadomosci firm gdzie sa rnd na rowni z uganda i rumunia, wiec i tak nikt na nie nie bedzie patrzyl. jak ktos umie to sie dostanie, a jesli ktos chce
  • Odpowiedz
@Boquete: Plusuję, bo mi córka powiedziała, ze w przyszłym roku bierze na informatyce dziekankę i idzie na pierwszy rok matematyki albo fizyki teoretycznej bo ją to interesuje, a jako ojciec muszę zrozumieć decyzję. ;-)
  • Odpowiedz
Nikt cię nie weźmie do IT po kulturystyce. Tylko informatyka lub kierunki pokrewne są akceptowane.


@RezuNN: Tylko OPa już wzięli, buduje doświadczenie i stack, więc ten papier potrzebny mu jak druga dziura w dupie.

Ze względu na kursy "ProNinjaDev w 2 Tygodnie (GWAANCJA* ZATRUDNIENIA**)" trudno jest się wbić na juniora. Ale jak już się wbijesz i budujesz sobie stack, to papier Ci będzie potrzebny jak będziesz chciał w przyszłości zostać
  • Odpowiedz
@Al_Ganonim: brak
@RezuNN: no tak się składa że nie jestem po bootcampie ;) nie robię jako frontend tylko fullstack/backend.

Nie martwię się o swoją pozycję w firmie też ani w żadnej sensownej innej. Mam trochę znajomych z branży, pracujących w firmach z Polski jak i USA. I uwaga: nie mają studiów.

Nie mówię, że żeby zostać CTO itp. nie potrzeba papierka, bo to pewnie inna bajka, ale być seniorem
  • Odpowiedz