Wpis z mikrobloga

#polityka #oswiadczeniezdupy

Mamy rok wyborczy. Już jego pierwsze tygodnie pokazały, że obaj główni gracze zamierzają utrzymywać swoich zwolenników w stanie najwyższego napięcia emocjonalnego. Śmierć i pogrzeb Adamowicza stały się znakomitym pretekstem do zainaugurowania kampanii wyborczej pt. 'ONI są źli'.

Mam świadomość, że taki wpis nie spodoba się ludziom z pod tagu #neuropa czy #4konserwy - w końcu taka ich tutaj robota, żeby tę wojnę przenieść i toczyć na Wykopie, by przeciętny user dał się ponieść emocjom.

Nie dajmy się zwariować. To tylko wybory, jedne z wielu, w jakich zagłosujemy lub nie. Niewarte są podniesionego ciśnienia i wrzodów na żołądku. That's all, folks.
  • 8
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: ja widzę to tak - PiS rozpoczął okradanie na niespotykaną dotąd skalę - bo każda złotówka, którą rząd rozdaje, jest kradziona. Jednocześnie ten proceder kradzieży na zawsze już zrujnował polską politykę, gdyż likwidacja raz utworzonej turbopatologii rozdawnictwa może okazać się nierealna. Platforma, przy całym źle, jakie reprezentowała (Tuska wojna z dopalaczami, która zabiła już całkiem sporo ludzi, bo zakazano bezpiecznych substancji), przynajmniej nie rozwijała rozdawnictwa na dużą skalę.
Więc tak,
  • Odpowiedz
@AgresywnyKardiolog: dobry dowcip. Partia chłopska i lewica, której tak się spodobało samozaoranie w poprzednich wyborach, że szykuje dubeltową powtórkę z rozrywki? Może kuce albo ciasteczka? Metoda d'Hondta jest bezlitosna dla mniejszych ugrupowań a nigdzie nie widzę choćby prób koalicji, jedynie wchłanianie się obecnie liczy.

@Pantokrator: zejdź może z tego ideologicznego zacięcia. Każde państwo opiera się na podatkach. Można dyskutować o ich wysokości czy sposobach wydawania, ale nie można dyskutować, kiedy
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: gdzie jest ideologiczne zacięcie w tym, że mnie #!$%@?, że PiS mnie bezczelnie okrada i jeszcze przekupuje zbirów zwanych "elektoratem" za MOJĄ forsę, co umożliwi mu dalsze i prawdopodobnie intensywniejsze okradanie?
I przeczytaj jeszcze raz mój komentarz - nie krytykuję samej idei podatków, napisałem wprost, że problemem są pieniądze, które rząd "rozdaje", nie "wydaje" na jakieś konkretne zadania państwa, tylko rozdaje. Krytykuję i zwalczam ideę pobierania podatków celem wręczenia następnie
  • Odpowiedz
@krystal_Tri_tapik: że urzędnicy jako funkcja są istotną częścią systemu złodziejstwa/rozdawnictwa (pewna ich liczba zawdzięcza temu pracę) i stanowią również grupę, która państwo będzie wspierać, gdyż dostaje od niego grubą kasę. To nie znaczy, że wszyscy urzędnicy są niepotrzebni, ale pozbawienie ich prawa głosu rozwiązałoby pewną część problemu poparcia dla okradania obywateli.
  • Odpowiedz