Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z okapem. #rozowypasek wybrał okap który może działać zarówno jako okapbpodlaczony do wyciągu jak i bez tego podłączenia jako pochłaniacz i na tę druga formę sie zdecydowaliśmy. Z tym że: po podłączeniu i instalacji w szafce okazało się ze swiszczy ze o ja #!$%@?, jak sie szafkę otworzy to mozna suszyć wlosy a przy zamkniętej #!$%@? jak odrzutowiec. Co prawda nie założyłem jeszcze filtr węglowego ale to chyba nie wiele pomoże.

Co poradzić? Na teraz jak nic nie zdiagnozujecie jutro ogarniam z oknem podlaczenie ok 5 metrów do komina i liczę ze ogarnie to. #remontujzwykopem #agd #elektronika #kuchnia #gotowanie
  • 29
  • Odpowiedz
@Bobokkk: ehh przerabiałem niedawno ten temat - ogólnie rzecz ujmując z tymi okapami jest #!$%@? po całości ( ͡° ͜ʖ ͡°) pochłaniacz z filtrami praktycznie nic nie daje - nie ma się co czarować - na pewno sporo zależy od modelu i firmy ale zapomnij o smażeniu kiełbaski bez zapachu rozchodzącego się na dom. Co zaś się tyczy wyciągu (a więc trybu z rurami) to imho szanse
  • Odpowiedz
@Bobokkk:

Okap przecież musi mieć odprowadzenie powietrza, nawet tego przefiltrowanego przez filtr węglowy. Czyli po prostu rura przechodzi przez szafkę i jej wylot jest w górnym wieńcu(półce) szafki, i najlepiej zamknąć to kratką. Z tego co opisujesz to wylot powietrza masz w w środku szafki więc czemu się dziwisz?
  • Odpowiedz
@Bobokkk: to że może działać tak lub tak - to znaczy że musi mieć jakąś wajchę do przestawiania ciągu, gdzie ma powietrze wyrzucać. W niektórych okapach wkłada się takie zatyczki-wkładki na wyjścia na rurę by to uszczelnić jeszcze. Pewnie masz ustawione domyślnie na wyrzucanie do rury, zamiast na recyrkulację ...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@powaznyczlowiek dzięki za informacje, okap kosztował kolo 6 stów i mial być właśnie mocny. Klapka zwrotna jest w okapie więc spoko, oczywiście jest osobny pion do wyciągów. O rurach czytałem więc potwierdzasz tylko.

Nie trzeba tam czegoś przełączyć zeby dzialal jako pochłaniacz?
  • Odpowiedz
to że może działać tak lub tak - to znaczy że musi mieć jakąś wajchę do przestawiania ciągu, gdzie ma powietrze wyrzucać. W niektórych okapach wkłada się takie zatyczki-wkładki na wyjścia na rurę by to uszczelnić jeszcze. Pewnie masz ustawione domyślnie na wyrzucanie do rury, zamiast na recyrkulację


@hrumque: co ( ͡° ͜ʖ ͡°) kurde chłopaki wypowiadacie się, a wygląda to tak jakbyście nie widzieli okapu na
p.....k - > to że może działać tak lub tak - to znaczy że musi mieć jakąś wajchę do p...

źródło: comment_boeKtz3V8h9GMlhKFIZHoX01dm1iuSUU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Uzasadnij swoje fachowe wierdzenie


@mister_pink: te urządzenia z zasady działają w dwóch trybach - wyciągu (wtedy podłączasz rurę) albo okapu - wtedy nie podłączasz, a powietrze zassane przez silnik wylatuje górą z powrotem do pomieszczenia. Ofc takie działanie samo w sobie nie ma sensu, dlatego montuje się na wlocie powietrza filtry węglowe
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mister_pink nie mam rury bo chce żeby to dzialalo w trybie pochlaniacza
@powaznyczlowiek widziałem w necie na stronie castoramy filmik instruktażowy innego kompletnie modelu i sie wyciagalo jakoś zaslepke zeby to dzialalo w trybie pocchlaniacza. Ale w instrukcji do tego mojego nie ma o tym slowa... Bo sa #!$%@? obrazki
  • Odpowiedz
@mister_pink: z tego co zrozumiałem z twojego pierwszego komentarza, chciałbyś bez względu na to czy stosuje się filtry czy nie, odprowadzać powietrze do pionu wentylacyjnego, zamiast pozwalać mu wylatywać "górą" do kuchni. To przepraszam jak nie ogarnąłem :)
  • Odpowiedz
nie mam rury bo chce żeby to dzialalo w trybie pochlaniacza


@Bobokkk:

Ja pier... Człowieku, w trybie "pochłaniacza" i tak musi odprowadzić powietrze, i nie do kurna szafki tylko na zewnątrz jej. Rany...
  • Odpowiedz