Wpis z mikrobloga

Grałem w klasyki UFO/XCOM z lat 90-tych, grałem w X-COM Apocalypse, grałem w serię "UFO Aftermatch" itd (ale te mi nie przypadły do gustu), grałem w UFO: Extraterrestials, grałem w Xenonauts, grałem w nowego X-COMa 1 i 2 od Firaxis.

Wszystkie (poza aftermatch i resztą tej serii) mi się bardzo podobały. Są jeszcze jakieś inne? Wiem, że prace nad UFO: ET 2 są w toku (od chyba 10 lat...), oraz Xenonauts 2 też ma być niedługo, ale może jest coś już dostępnego, o czym nie wiem?

#xcom #xcom2 #xenonauts #gry #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gorąco polecam mod X-Piratez do klasycznego XCOM


@Niedowiarek: @vipe: Chyba do OpenXcom. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja od siebie dorzucę do tego moda "X-Com Files", też do OpenXcom. Coś jak połączenie serialu "Z Archiwum X" z X-Comem. A jeśli nie chcesz startować od pojedynczych agentów i mozolnie rozwijać organizacji, to jest też "Final Mod Pack", który również ma masę nowych rzeczy, ale rozgrywka zaczyna się mniej więcej jak w zwykłych X-Com'ach. X-Com Files ma ponoć wszystko to
  • Odpowiedz
@vipe: Phoenix Point w drodze od Juliana Gollopa, twórcy oryginalnego UFO. Zeszłoroczne Mutant Year Zero skupia się na podobnym systemie taktycznej walki i skradania jak w nowych XCOM-ach, a gra sama w sobie oparta jest na papierowym RPG.

Oczywiście seria Jagged Alliance i Fallout Tactics, jeśli patrzeć ogólnie na gry taktyczne. W dalszej kolejności polskie Hard West i Phantom Doctrine.
  • Odpowiedz