Wpis z mikrobloga

@Piotr--K: problem jest taki, że w kilku takich sklepach jak byłem to usłyszałem "Paaanie tego nikt nie kupuje", "paaanie jeden klient na 1000 się pyta". Nie mam siły już jeździć i żebrać tylko chce jechać na sicher ;) Dzięki za polecenie sprawdzę jeszcze tam.
@TechQ: szukam ale o ile jestem zdecydowany na dechy (jakieś 100 albo 90 pod butem) to mam pytania co do wiązań bo z tego co wiem są inne niż do zwykłych zjazdówek. Nie za bardzo się na tym znam, nie chcę kupić badziewia i dlatego szukam porady. Ale widzę, że chyba bede musiał dalej się w samotności doktoryzować ;)
@pilot1123: własnie chodzi o to że ja zatrzymałem się w rozwoju nart i pamiętam, że narta skitourowa wyglądała jak zwykła narta. Pod butem było wąsko a z tyłu ołówek. Być może ostatnio sie to zmieniło. Jeśli chodzi o wyjazdy to wolę te alpejskie. Wleźć pod wyciągiem bądź wjechać i śmigać po lesie albo niedaleko trasy.
@spoogie: ja mam nartę "skiturową" 94mm pod butem ;)
Granica jest głównie w masie i wiązaniu - do fr nart zakłada się cięższe skiturowe wiązania lub alpejskie, nikt normalny nie zakłada alpejskich wiązań do lekkich nart, bo to jest bez sensu.
Obczaj sobie ofertę Majesty (np. Destroyer), K2 Coomback, Armada. Duży wybór jest w sport-conrad.de, ale w Polsce od drobnych handlarzy też coś wyhaczysz.
@pilot1123: Ok dzięki, czyli się zmieniło. K2 przyczajałem a nawet jeździłem kiedyś testowo (w wiązaniach alpejskich) i mi się spodobało bo się jeździło jak na starych ołówkach (co bardzo lubie - kolanka razem). Armade znam tylko z widowiskowych fimików :) Wiem, że ostatnio w freeride wszedł voelkl (jeździłem kilka lat na zjazdówkach - bardzo zacne) czy atomic ale nie wiem co to jest warte.
@pilot1123: ogólnie jeżdżę 30 lat od bajtla więc na technikę nie narzekam ;) Chce też spróbować coś nowego bo w zjazdówkach nic już mnie nie zaskoczy. A freeride przyszedł mi do głowy kiedyś w Jasennikach jak po sporych opadach śmigałem po puchu pod wyciągiem, ale jak to w zjazdówkach trzeba było na tyłach siedzieć mocno wiec nogi bolały dość szybko.
@pilot1123:
1. Wiem, rejon trudny, jedziłem po lasach Pilska na starych ołówkach kiedy się jeszcze za bardzo nikomu o skiturach nie śniło ;)
2. teraz zabieram plecak z gratami + walkie-talkie