Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości. Co z osobami, które maja kredyt hipoteczny w wypadku hard brexitu? Taki kredyt/nieruchomość stanowi dla takiej osoby jakieś zabezpieczenie, że będzie mogła zostać, czy jakie są scenariusze? #uk #brexit
  • 15
  • Odpowiedz
@orgazm: twierdzisz że "tak" na jakiej podstawie? (nie neguję, chcę wiedzieć, bo na nie słyszałem o innym kryterium zostania niż czas pobytu i ewentualnie kwalifikacje).
  • Odpowiedz
jeżeli masz kredyt to prawdopodobnie już tutaj jesteś? a osoby które tutaj są przed wprowadzeniem brexitu mają zapewnione możliwość dalszego mieszkania w UK. natomiast jeżeli nie mieszkasz tutaj tylko spoza granicy UK kupiłeś nieruchomość to tak jak w innych krajach - po prostu masz nieruchomość - co nie znaczy pozwolenia na np. pracę
  • Odpowiedz
  • 0
@mielonkazdzika: Nie bait xD sam tu mieszkam dopiero od kilku miesięcy, ale po prostu się tym w ogóle nie interesowałem, w pracy tez nikt nic nie mówił, bo nie pracuje z Polakami, a nie słyszałem nigdy, zeby Szkoci o tym rozmawiali.
  • Odpowiedz
@Patri295: w przypadku hard brexitu absolutnie wszystko będzie zależeć od władz Wielkiej Brytanii, bo będą w teorii mogli zmienić każde prawo (w tym wizowe) jak im się zywnie podoba żeby dostosować się jakoś do nowej sytuacji. Więc w sumie to nic nie wiadomo, póki nie zapadną konkretne decyzje.
  • Odpowiedz