Wpis z mikrobloga

#diy #budownictwo #budowadomu #dom #nieruchomosci #domekholenderski
jak wyglada kwestia domkow holenderskich w Polsce czy potrzebne jest na to pozwolenie (11.5mx3.6m) jaka jest min wielkosc dzialki budowlanej? czy mozna go uzywac legalnie calorocznie? prad/woda/gaz/scieki? jak z ogrzewaniem i grzybem? czy ktos z was mieszka w takowym w warunkach polski caly rok? jakie za i przeciw?
mam mozliwosc bezplatnie uzytkowac dzialke znajomego i stad pytanie. prad pociagniety z domu czy tak mozna?
  • 10
@raceman: jak bede w pl to jeszcze raz sie wybiore do handlarza domkami i go przymolestuje konkretniej... pisz tu jak cos wyniuchasz pod tagiem #domkiholenderskie
a taka ciekawostka te wszystkie domki co ci handlarze maja to sa wyposazone w angielskie rozwiazania techniczne i sprzety np gniazdka meble czy agd... wiec jakos im sie to oplaca sciagac/krasc z uk i tarabanic przez cala europe...
@tomjar: Ale te domki to jest dramat. To musi być lekkie więc wszystko jest cienki i liche. Mieszkałem tydzień w takim nad morzem i w dzień był upał a w nocy zimno jak w psiarni.
Poza tym, jaki to typ działki, budowlana, rekreacyjna, rolna?
@tomjar: Na budowlanej to przerabiałem tyle że z domkiem letniskowym. Właściwie nie ma opcji żeby to postawić w 100% legalnie. Oczywiście może być tak że to postawisz i 20 lat nikt się do tego nie przyczepi a może za tydzień każą to usunąć.
Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć w gminie czy jest plan zagospodarowania przestrzennego i wystąpić o warunki zabudowy. Tam się dowiesz co w ogóle może stać na działce. Taki
@raceman: ok odpisal pan z olxa i mowi ze to tylko na lato i szybko wytraca cieplo a po zimie wigoc/grzyb. na zime spuszcza wode i z tego co pisal z zona mieszkal w przyczepie kemp. czyli projekt zarzucam. a ten motyw z pozwoleniem to pisal ze nie dotyczy bo domek jest na kolkach i klocach wiec nie jest zaotwiczony
@raceman: Nie postawisz na zgłoszenie bo taki domek ma więcej niż 35 m. Nie spełnia to warunków bycia budynkiem np gospodarczym bo budynek ma fundamenty. Jak działka w warunkach zabudowy nie przewiduje takich obiektów to zaczną się problemy ze wszystkim. Spróbuj podłączyć do tego prąd i użytkować w całym sezonie, zobaczysz co się stanie. Przeczytałem swojego czasu prawo budowlane, brałem pod uwagę różne rozwiązania, między innymi przyczepę, domek holendarski, domek letniskowy