Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #bankowosc #banki #bank potrzebuję Waszej pomocy. Moja mama wyjeżdża na kilka tygodni do Niemiec do pracy. Dzisiaj dowiedziała się, że od tego roku pracodawca nie płaci tygodniówki do ręki tylko na zakończenie jeden zbiorczy przelew w euro. Mama ma teraz konto w #bankpocztowy i taki też numer chciała przedstawić ale obawiam się, że słabo na tym wyjdzie przy przewalutowaniu. Dobrze myślę? Są jakieś lepsze sposoby, żeby nie stracić za wiele? Jakieś konto walutowe czy coś?
#kiciochpyta
  • 10
@mariusz5891: Tak, ceny za przelewy na polskie rachunki w EUR są całkiem darmowe z tego co pamiętam. Ale przyszedł mi do głowy lepszy pomysł. Revolut. Revolut daje osobny rachunek EUR, indywidualny. Jest za darmo, a wymiana walut jest atrakcyjna i darmowa. Przelew w PLN też jest darmowy, wypłata gotówki z bankomatu w PLN - darmowa do 800 zł. miesięcznie, powyżej 2% od transkacji.

Dwie opcje według mnie:

N26:
- dostajesz konto
@motaboy: Oooo super, dzięki wielkie sporo mi rozjaśniłeś. Kartę revolut mam wirtualną, bo sporo kupuje od majfrendów, nawet nie wiedziałem że tam można mieć konto...
EDIT: Teraz mi się przypomniało, że mam konto w kantorze walutowym alioru. Rachunek mam tam na razie tylko w pln ale to raczej nie będzie duży problem otworzyć taki rachunek w euro... Co o tym myślisz?
EDIT: Teraz mi się przypomniało, że mam konto w kantorze walutowym alioru. Rachunek mam tam na razie tylko w pln ale to raczej nie będzie duży problem otworzyć taki rachunek w euro... Co o tym myślisz?


@mariusz5891: Jeśli będzie w EUR to nie sądzę żeby niemiecki pracodawca miał problem żeby taki przelew wykonać i stratni na przewalutowaniu nie będziecie, bo w tym kantorze Aliora kursy też są niezłe.

W Revolut kiedy
Kartę revolut mam wirtualną, bo sporo kupuje od majfrendów, nawet nie wiedziałem że tam można mieć konto...


@mariusz5891: No to zobacz, że jak wybierzesz doładowanie Revolut przelewem, to pokaże ci sięnumer rachunku IBAN w Polsce - on jest indywidualny od jakiegoś miesiąca. Podobnie jest z subkontem EUR, którego domyślnie nie ma, ale możesz założyć i to jest bezpłatne.
No to zobacz, że jak wybierzesz doładowanie Revolut przelewem, to pokaże ci sięnumer rachunku IBAN w Polsce


@motaboy: No ku*wa rzeczywiście ( ͡ ͜ʖ ͡)

Mimo wszystko zastanówcie się nad tym N26, bo jednak wtedy komplet danych będzie na Twoją rodzcielkę, a nie na Ciebie a jak okupanci zapatrują się na przelewy wynagrodzenia na konta kogoś innego to trudno mi powiedzieć.


@motaboy: No właśnie, tym
@mariusz5891: Nic się nie podpisuje, ale ja miałem wideoweryfikację - z aplikacji na telefonie się to wywołuje (ale konto mozna później z przeglądarki www obsługiwać - tak, jak w Polsce). Konsultant mówił po angielsku (#!$%@?ąc całą rozmowę kanapkę - poważnie. Na wizji), zapewne gada po niemiecku, ale wątpie żeby po polsku.
Ale ludzie opowiadali tutaj, że oni nic takiego nie mieli. Być może dlatego, że ja dałem skany paszportu zamiast dowodu