Wpis z mikrobloga

Jeden z YouTuberów ujawnił swoje zarobki z YT z całego roku 2018 ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Swoją drogą szanuję go, bo robi swoją robotę i ją pokazuje a ten post ma charakter wyłącznie porównawczy.
To ten film: https://www.youtube.com/watch?v=WjBVJPLwAVI

Dodam tylko, że Jacek w Listopadzie i Grudniu miał jeszcze większe wyniki oglądalności niż twórca powyższego filmu.
Każdy film naszpikowany reklamami, 99% z nich powyżej 10 min. i Family Friendly (bez przekleństw itd).
Idealne materiały do monetyzacji.
Nagrywanie bezdomnych po prostu się opłaca i on z tego raczej sam nie zrezygnuje...

Jedyna opcja to nie oglądać jego filmów, ale nie przejdzie, bo wielu jest ciekawych co nowego nagrał - nawet jeżeli nie wpłaca mu kasy i jest przeciwny jego działaniom. Samym włączeniem filmu mu poniekąd pomaga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jaktoogarnac
  • 15
  • Odpowiedz
@bub20: Oczywiście to prawda. Nie twierdzę, że JtO zarabia aż 10.000 zł miesięcznie z YouTube.
Pewnie połowę mniej, ale to i tak gra warta świeczki, bo kiedyś ta oglądalność będzie 2x taka i zarobki również proporcjonalnie wyższe.

Poza tym reklamy wyskakują też same - takie pełnoekranowe przed filmami.
Są missclicki - ludzie którzy klikają w nie przypadkowo...
Google podaje często reklamy na podstawie twoich wyszukiwań więc dużo ludzi dostanie tematyczną
  • Odpowiedz
@Balwanek_i_platki_sniegu: porównujesz dwa inne światy, branża budowlana ma wielu reklamodawców, sprzedają drogie rzeczy, reklamy są dobrze dopasowane na tamtym kanale, jest konwersja

A jakich reklamodawców może przyciągnąć kontent Jacka? Producentów śpiworów dla bezdomnych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Aż z ciekawości wyłączyłem adblocka żeby zobaczyć jakie ma reklamy, szmatex online, reklamy jakiś aplikacji, tam nie będzie takich stawek jak w branży budowlanej
Ksemidesdelos - @Balwanekiplatki_sniegu: porównujesz dwa inne światy, branża budowlan...

źródło: comment_mKv2ERrNWLYrasWseXmT7JVXjs3DdI1p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lilskii: Troszeczkę jednak kosztu jest.
Benzyna, opłacenie montażysty i ew. moderatorów (nie wiem jak to między nimi jest...) pewnie jeszcze jakieś inne drobne wydatki się znajdą.
No i czas poświęcony temu wszystkiemu - wyjść z domu, nagrać... itd.
Niektóre filmy to jedynie czas ich trwania, ale jak nagrywał Fryzjera Magdy czy załatwianie spraw z Agnieszką to jednak pewnie pół dnia zeszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Balwanek_i_platki_sniegu: Racja, nie wziąłem pod uwagę niektórych wydatków. Jakby Jacek potrafił jeszcze normalnie operować pieniędzmi od ludzi + nie nagrywał filmików, które kompletnie nie mają sensu jak ten z pasemkami dla Janka (który jeżeli mnie pamięć nie myli niedawno usunął) i nie zadawałby kontrowersyjnych pytań o życie intymne itp. to kanał na prawdę miałby sens, niestety dzisiaj na nagraniu pokazał swoją hipokryzję (samo używanie przekleństw, którego Jacek tak kategorycznie zabraniał
  • Odpowiedz
@lilskii: Zakaz przeklinania na filmach to ze względu na Family Friendly.

Częste przekleństwa, patologiczne tematy itd. powodują to, że przy filmie wyświetla się żółty dolarek lub wręcz zarabianie jest wyłączone.
Bo reklamodawcy nie chcą być kojarzeni z patologia itd.

Na bank poza filmami Jacek ze swoimi bohaterami sam przeklina i nie hamuje ich.
  • Odpowiedz
@Balwanek_i_platki_sniegu: Nie pomyślałem o demotyzacji, ba nawet nie wiedziałem do dzisiaj że Jacek zarabia na swoich filmach gdyby nie wykop. Używam adblocka, sam wybieram kogo chce wspierać - masz 100% racji teraz dopiero to ogarnąłem. No cóż nie ma co przedłużać, wszystko już jasne Jacek źle to po prostu poprowadził + ma bardzo wysokie ego. Dzięki za uświadomienie kilku rzeczy, zdrówka ()
  • Odpowiedz