Wpis z mikrobloga

Montował ktoś z Was okna na warstwie ocieplenia? Być może będę chciał wyrzucić okna do przodu, bo po ociepleniu zostałyby +/- 30 cm 'wklęśnięte' - jak się sprawdza taki montaż? Nie spierdziela ciepło pomiędzy konstrukcją? Czy - patrząc tylko ze względów cieplnych - lepiej byłoby pozostawić okna tak jak są, a dociepić jedynie z zewnątrz?

#remontujzwykopem
  • 12
@robertx: o #!$%@?, szczerze to nie wiem gdzie tak montują tj. tak szczelnie i dokładnie (i tak dużo uszczelnień) - jak ktoś robi nawet sobie to nie wiem czy się opłaca bo koszt materiałów i robocizny jest duży (trzeba dużej wprawy aby kilka okien machnąć jednego dnia)
@robertx: Okna w warstwie ocieplenia to cena montażu x2 - przynajmniej u mnie tak było. Ja zrobiłem na krawędzi zewnętrznej a nawet + 1-2 cm przy standardowym ciepłym montażu. Nie wiem jak teraz ale wtedy te certyfikowane konsole kosztowały majątek, a nikt nie chciał na jakichś prowizorkach montować (nawet na spawanych samoróbkach, które wyglądają solidniej), bo w razie problemów oni musieliby naprawiać. Poza tym dużo więcej roboty.
@robertx: Musiałbym poszukać stare wyceny, ale nie wiem czy znajdę. Najlepiej zapytaj kilka okolicznych firm - wymierz sobie otwory i poproś o wstępną wycenę - będziesz wiedział jak to faktycznie u Ciebie wygląda. U mnie to chyba było 3 - 4 tysiące różnicy w cenie na wszystkich oknach. Trudno mi powiedzieć ile za okno, ale montaż prawie x2. Same konsole dolne kosztują po ~30 zł za sztukę, a na oknie 1.5x1.5m
@jarzyn123: Właśnie plan jest taki, żeby jedna firma machnęła mi wszystko - zajmują się zarówno ocieplaniem jak i montażem okien - powinni dać radę. Myślę, że finansowo też damy radę - mam do zrobienia tak 6 okien (z czego dwa z wyjściem na balkon), jeżeli tego nie wyciągnę w ten sposób to muszę szykować 20-30k na zrobienie porządnie samych balkonów...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: montażem czy sprzedażą i montażem? Bo okna się kupuje z montażem raczej ze względu na późniejsze ewentualne problemy z reklamacjami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: ciężki temat ogólnie. Trudno będzie je wymontować w nienaruszonym stanie. Dopuszczasz taką ewentualność, że któreś się uszkodzi w trakcie takich operacji i trzeba będzie je wymienić?

Ciepły montaż jest drogi ale ma sens (choć niekoniecznie uzasadniony ekonomicznie przy dzisiejszych cenach za usługę). Pytanie tylko czy ma sens dla budynków remontowanych? Czy wydatek z tym związany ma jakiekolwiek uzasadnienie? Czy oszczędność energetyczna będzie na tyle duża, że się opłaci? Wątpię. Zainwestowałbym
@RoBee: Nie zależy mi szczególnie na tym, żeby mieć z tego korzyści "cieplne" - ma to po prostu jakoś wyglądać... Mam 4 takie balkony jak na zdjęciu, z taką #!$%@?ą wnęką - balkony chcę uciąć, ale wnęka pozostanie - rozwiązaniem problemu miałoby być właśnie wyciągnięcie okien do przodu za pomocą konsoli - inaczej jak dojdzie ocieplenie to będzie to mega #!$%@? wyglądało ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może
robertx - @RoBee: Nie zależy mi szczególnie na tym, żeby mieć z tego korzyści "ciepln...

źródło: comment_hspcL3xFgdcQDlHOJ6Cy33r921pjcPMy.jpg

Pobierz