Wpis z mikrobloga

Mireczki z #wykopsnuffersclub. Od tygodnia param się #tabaka, nie zażywam jej specjalnie dużo, 4-5 razy dziennie małe grudki z ręki. Od dwóch dni w prawej dziurce nosa mam ciągłe uczucie swędzenia (gdy o tym myślę, kiedy przestaje to i swędzenie znika na jakiś czas). Czy to możliwe, że od tabaki wyszło mi uczulenie? Dopiero po paru dniach brania? Pierwszy raz to poczułem grubo kilka godzin po ostatnim zażyciu. Ktoś z was miał takie coś?
  • 8
Mireczki z #wykopsnuffersclub. Od tygodnia param się #tabaka, nie zażywam jej specjalnie dużo, 4-5 razy dziennie małe grudki z ręki. Od dwóch dni w prawej dziurce nosa mam ciągłe uczucie swędzenia (gdy o tym myślę, kiedy przestaje to i swędzenie znika na jakiś czas). Czy to możliwe, że od tabaki wyszło mi uczulenie? Dopiero po paru dniach brania? Pierwszy raz to poczułem grubo kilka godzin po ostatnim zażyciu. Ktoś z
@Bezkrytyczny: Acatary czy inne gówna nie działają "nawilżająco", tylko obkurczowo powodując zmniejszenie obrzęku błony śluzowej i ułatwiając oddychanie przez nos. Jak nie masz mocnego kataru to nawet tego nie tykaj, bo efekt będzie odwrotny od zamierzonego - jak nie wierzysz to poczytaj o katarze polekowym, czy nawet uzależnieniu od kropli do nosa. W twoim przypadku radzę odstawić tabakę na kilka dni i zaczekać aż błona śluzowa sama się przywróci do stanu
@piczomagnez: Aż sprawdziłem co piszą na ten temat internety:

Działanie

Substancją czynną leku Acatar Control jest oksymetazoliny chlorowodorek o działaniu zmniejszającym obrzęk błony śluzowej nosa. Podanie leku Acatar Control powoduje zmniejszenie obrzęku zmienionej zapalnie błony śluzowej nosa i hamuje nadmierne wytwarzanie wydzieliny. Prowadzi to do udrożnienia nosa, ułatwia oddychanie przez nos, zmniejsza katar. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje też rozszerzenie i otwarcie przewodów odprowadzających zatok przynosowych oraz odblokowuje trąbki słuchowe.