Wpis z mikrobloga

@Lotczyk: to też dobre

Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto
  • Odpowiedz
cytuję Biblię na poważnie


@Jebwleb: zawsze słyszę ten argument z ust żydowierców gdy fragment jewangelii jest zbyt głupi/absurdalny aby można było go komuś wytłumaczyć, coś takiego trzeba oczywiście potraktować "niedosłownie"
  • Odpowiedz
@Poro6niec Mam nadzieję, że nie interpretujesz tego jako "Jezus przyjdzie spuszczać #!$%@?" tylko tak jak katolicy, "Ludzie będą się spierać w kwestiach religijnych, dzieci nie będą chciały przyjmować wiary rodziców, rodzice będą karcić dzieci za wiarę w Boga it."

@Jebwleb Powiedz mi więc, jak powinno się to interpretować jak nie dosłownie idioto
  • Odpowiedz
@Poro6niec:

Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest
  • Odpowiedz
  • 2
@Jebwleb > debilu. Biblia była pisana setki lat temu. Tylko opętani z nienawiści ateiści biorą dosłownie co tam jest napisane.

To mam taką propozycję: idź do kościoła w boże Narodzenie, wyjdź na środek kościoła po zakończeniu czytania i krzyknij na glos: ludzie, przecież to są tylko metafory, tylko debile biorą dosłownie co tam jest napisane. Napisz później jaka była reakcja zgromadzonych.
  • Odpowiedz