Wpis z mikrobloga

Mam takie wrażenie ze sprzedaży swoich zegarków 800zł-2k, które zazwyczaj wystawiam w świetnej cenie i stanie.

1, Wystaw w Polsce - allegro, olx, grupy zegarkowe.
2. 20 wiadomości pod tytułem daję połowę i jestem dzisiaj, wymiana na majtkowce/inny szrot, płacz, że panie kto panu to kupi. Raz na 10-15 wiadomości ktoś normalny.

1. Wystaw na ebay i chrono
2. Masz kupca w 2 dni, który płaci tyle ile chciałeś, a na koniec dostajesz super feedback, że bardzo szukał takiego zegarka/jest w dużo lepszym stanie niż myślał i ogólnie miło.

Za każdym sprzedanym zegarkiem xD. Przecież jakbym prowadził sklep i miałbym odpisywać na każdą taką wiadomość to musiałbym chyba tylko do tego kogoś zatrudnić i oczywiście odbić sobie w cenach zegarków... oh wait ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#zegarki
  • 13
@godsend: aż tak z wymianami nie polecieli, ale szroty zegarkowe, przeszacowane, konsole, telefony to standard.

@Pedzel_Washington: Normalnie nie chce mi się walić z wysyłkami (sprawdzanie cen wysyłek za granicę) i ustawianiem wskazówek pod wymogi chrono, ale po ostatnim tygodniu mam dużą motywację. Z drugiej strony w Polsce w tej niewielkiej, ogarniętej grupie sporo fajnych osób poznałem.

@unified_observer: Pilnuję dosyć mocno oddzielenia RL life i internetów mimo, że część osób
@xDrope ja zegarki opychałem na forach i wśród miłośników. Dawałem uczciwa i zgodną z rynkiem cenę i nie było nigdy problemów. Części zegarkowe to już tylko ebay-z tego zwykłego powodu że tam są ludzie zdolni zapłacić o wiele więcej. Np mechanizm który kupiłem za 500zl na allegro na ebay poszedł za 2k, używana tarcza kupiona za 100zl poszła za 100$ etc.
@thewickerman88 na forach to mam wrażenie że sprzedający dają 150% rozsądnej ceny, a kupujący są skłonni zapłacić 50%...

@xDrope z allegro mam ten problem że ludzie licytują i nie płacą. Na chrono24 nie próbowałem nawet wystawiać. Dobrze się tam sprzedaje? Jak to wygląda? Jakoś się weryfikuje konto?
@thewickerman88: na forach trzeba się udzielać, ja nie mam na to już czasu. Części i reszta rozumiem, u mnie problem był z popularnymi modelami zegarków, dlatego taka klientela. Na części obstawiam, że faktycznie może to wyglądać lepiej.

@dudi_: pisałem już, nie łączę RL z wypokiem. Z resztą tutaj też raz na jakiś czas się komuś uaktywni, że okazja to nie okazja, bo 3 lata temu znajomy jego znajomego kupił taki